pirmdiena, 2016. gada 10. oktobris

Rudens abpus Gaujas

Šobrīd Rudens rāda ko nu māk - pūst un svilpt, klusi grabināt smalku lietu un gāzt ar šalti. Un skaisti krāsot. 
Lai gan svētdien mūspusē lija jau no paša rīta, devos ārā no mājas, lai pēc ilgāka laika paskatītos Siguldu un Turaidu. Pusceļā lija arvien stiprāk, bet tad, redzot manu neatlaidību un varbūt - pat vienaldzību, jo svarīgs ir apģērbs, nevis laika apstākļi - pārstāja pilināt.

Tālumā, nedaudz dūmakaina rudens dzestruma ieskauta, arvien slejas Turaidas pils.


Kāpjam gaisa vagoniņā un laižam uz otru krastu!


Tilts pār Gauju tiek remontēts un pavisam drīz skats no augšas būs vēl skaistāks.Latvijas dabā IR krāsas! Tik daudz zaļu, dzeltenu, sarkanu, pelēku un brūnu toņu!

No Gaujas otra krasta.


Turaidas pils.Viena no, iespējams, divdesmit ārējām krāsnīm pils apsildīšanai. Man, praktiski domājošam cilvēkam, skatoties uz šādu veidojumu, ir skaidri saprotama tā laika kurinātāja nozīme. Pils ir liela, malkas vajadzīgs daudz. Un kādas tad bija ziemas! - ar pamatīgu sniegu, vēju. Kādam taču bija jārok ejas no vienas krāsns pie otras un tās nepārtraukti jāuzmana - lai kungiem silti. Iespējams, ka pretēji amata nosaukumam kurinātājs pats bijis visai nosalis uzturoties āra apstākļos, bet, iespējams, gluži pretēji - skraidot darbos - iesilis un laimīgs.


Cietums. 


Kādā no vairākām pils kompleksa vēsturisko liecību apskates telpām izveidota pieņemšanas vieta tā laika pils saimniekam, iespējams, arhibīskapam; tā teikt - birojs. Šajā telpā virs neliela lūgšanu altāra atrodas arī cilnis ar Bībelisku sižetu, kurā mani piesaistīja attēloto cilvēku sejas. Pārsteidzošs fakts, ko šoreiz atklāju par kādu vēsturisku lietu, bija darbinieces atbilde uz manu jautājumu par ciļņa vecumu un izcelsmi - Tas ir no Raunas baznīcas... Nuuu... Raunas baznīca ir ļoti veca no tā laika arī tas ir
  

Sava veida vēsturiskās liecības teju uz katra ķieģeļa.


Uz palodzes, citās pils teritorijā esošajās ēkās kā senos laikos zied pelargonijas.


 Un vagoniņš stundu pēc stundas slīd pāri Gaujai, lai vestu rādīt tās rudeni abos krastos.


Turaidā un Siguldā patiešām var baudīt rudens skaistumu - krāsas it visur! Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru