pirmdiena, 2016. gada 3. oktobris

Draugs Kastanis

Rudens lapkritis dod ne tikai skaisti virpuļojošas, krāsainas lapas, kas vējainās dienās birst pār mūsu galvām. Kā pārsteigums nokrīt arī pa kādai brūnai zīlei un spīdīgam kastanim. Un daudzi nespēj atturēties - liek to kabatā un nes līdzi. 
Zinoši cilvēki stāsta, ka kastanis kabatā jānēsā ikvienam - jo gluži vienkārši tas viegli ieguļas plaukstā, dod enerģiju un prieku, drošības sajūtu. 
Tie, kas pētījuši dziļāk, uzskata, ka sievietei tas jāliek kreisajā, bet vīrietim - labajā pusē - tās tad nu katram dzimumam ir tās īpaši laimi izstarojošās un ar kastaņa palīdzību varam tās papildus uzlādēt.No kastaņiem var savērt brīnišķīgas krelles - sākumā tas ir smagas un vēsas, žūstot top arvien vieglākas un siltākas. Senākos laikos ar brūnajiem zirgkastaņu augļiem baroja zirgus. Smalkākas sugas kastaņus uzturā lieto arī cilvēki - grauzdētus, glazētus, to miltainums un riekstainums ir noderīgs zupai un maizes cepšanai.


Kastaņa bumbulis ir patīkams masāžas "instruments".


Tiem, kas nejūtas labi, iesaka pamēģināt kastaņu spilvenu. Tie burtiski savelk sevī visu uzkrājušos negatīvo enerģiju, paši sairstot no tās.Ieliec kabatā apbrīnojamo kastani!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru