otrdiena, 2016. gada 13. septembris

Grāmatu prieks piektdienā

Grāmatu svētki Jaunpils pilī saulainajā piektdienā izdevās lieliski!

Jau nedaudz pirms pasākuma oficiālās atklāšanas bērni vēlējās darboties dažādās radošajās darbnīcās ar zīmēšanu, veidošanu un līmēšanu. Un mēs sākām - spraigu, radošu ķibināšanos - nepaceļot galvu un nenolaižot rokas vairāku stundu garumā! 
Atsaucība  bija liela un darbošanās tik aktīva, ka neko citu no svētkiem nepaspēju izbaudīt. Bet dzirdēju gan šo to - lielgabala šāvienu atklāšanā un skaistu dziedāšanu! :) Un bērnu stāstus par to, kas notiek pils iekšpusē. Apkārt bija ļoti daudz priecīgu seju, kas noteikti ir laba zīme pasākumam.


Man prieks, ka ļoti daudzi izrādīja interesi par grāmatzīmēm - biju sagatavojusi 170 un visas ir prom! Arī paraugus uzdāvināju - meitenītem, kuras atnāca vēlreiz, kad jau daļu darbnīcas biju novākusi.

Bija interesanti vērot bērnu idejas par krāsu, elementu izkārtojumu, kompozīciju kopumā. Man patika, ka daudzi skatījās paraugus, bet veidoja savu grāmatzīmi. Centos iedrošināt un tikai dažiem bērniem bija vēlēšanās kopēt paraugu. Paldies visiem bērniem, kas izrādīja interesi! Prieks par mazajiem pirmklasniekiem, kam līme darba dunā šķīst uz visām pusēm un lielajām meitenēm, kuras ir jau īstas jaunkundzes, bet vēl pavisam tīru bērna dvēseli. Un vēl arvien bērni vēlas iepriecināt mammas un kāds uz aicinājumu izveidot grāmatzīmi, saka - Man grāmatzīmi nevajag, bet man mamma daudz lasa, es viņai uztaisīšu. Viņa ļoti priecāsies!

Novērtēju to, ka neviens neprasīja komerciālos multeņu, filmu, dažādu aplikāciju tēlus - arī puiši ar prieku izvēlējās līmēt vienkāršas puķītes!

Bērni iedrošina, parāda citu pieeju, izsaka savu viedokli, droši lūdz padomu un kopumā - liek justies labāk, vērtīgāk, justies laimīgākam.Arī daži pieaugušie izveidoja savu zīmi - kāda kundze mirdzošām acīm vēlējās darboties, bet tāda ķibināšanās neesot viņas stiprā puse. Un tad - iedrošināta, izlēma izveidot kompozīciju, kuru gatavā grāmatzīmē salīmēja draudzene. Kolosāli!


Lai priecīgs un krāsains viss rudens cēliens!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru