ceturtdiena, 2016. gada 14. jūlijs

Rāmupe ceļo. Ķemeru dabas taka

Drosmīgajiem pieder pasaule. Tā tas arī ir! Gunta no Rāmupes izsapņojusi nakts braucienu ar saullēkta sagaidīšanu purvā un citas interesantas nodarbes dažādos pieturas punktos starp Rīgu, Kurzemi un Zemgali. Tas viss - fotogrāfa un lieliska sarunu biedra Uģa Nasteviča pavadībā. 
Daži aicinājumam piekrīt uzreiz, citi kāpj auto pēdējā brīdī un viss var notikt!
Izbraucam trijos naktī. Doles baznīca Ķekavā vēl pustumsā, bet saules tuvošanās aiz baznīcas torņa jau nojaušama. 

Nonākušiem līdz Ķemeru dabas takai, solis jāpieliek krietni, ja sauli vēlamies redzēt no skatu torņa. 
Steidzoties pa taku, tomēr dažās vietās bija jānoķer pa kadram - jānotver rīta agruma purva skaistums!Šīs bildes gaismas toņi vai kas cits nav pārveidots - purvs šajā vietā, šajā brīdī bija tieši tik zaļš un neparasts. Un paspējām - pirmajiem kāpjot augšā, pār meža galiem saule sāk spīguļot. Minūti pēc minūtes redzam gaismas maiņu spēles debesīs, starp kokiem, ūdeņu atspulgā, uz kokiem un pārējās purva zemsedzes.  

 Diena ir sākusies!


Sveicam sauli un tās doto gaismu, dziedot dažādas saules dziesmas. Saules gaismā neparasti iezīmējas koši zaļās ezeriņu malas.Skatu tornis var būt laba vieta dažādām sarunām par dabu, cilvēkiem un visu pasaulīgo būšanu.Atpakļceļa solis vairs nav tik steidzīgs, tad pētām purva skatus, ekosistēmu un augus. Piemēram, šo neparasto, nelielo augu, kuru sauc par raseni un kura "ēd" kukaiņus. Daži nemaz nezināja par tās esamību mūsu vidē, jo kukaiņēdājs šķiet kaut kas ļoti eksotisks. Man bija prieks to parādīt un pastāstīt, ka tā atrodama ne tikai šajā Latvijas purvā. Esam bagāti!


Smaržo vaivariņi, sāk ziedēt virši un labi saredzamas vēl pavisam zaļās dzērvenes. 


Sasaucas dzērves. Atliek vien minēt, cik gadu desmitu un simtu vecas ir purva ir augumā nelielās priedītes un cik dziļš viens vai otrs purva ezeriņš un dumbrājs.

1 komentārs:

  1. Fantastiska vieta- Ķemeru purvs! Man tur ārkārtīgi patīk. ... un vēl sagaidīt saullēktu- laba doma!

    AtbildētDzēst