pirmdiena, 2016. gada 11. jūlijs

Kihnu. Mere Pidu

Kihnu ir viena no Igaunijas vairāk kā 1500 salām, septītā lielākā. Uz šo salu ierodas tūristi no visas pasaules. Kā jau noslēgtai videi, kuras vēsture, vadoties pēc arheoloģiskajiem atradumiem, mērāma jau 3000 gadu garumā,  tai ir sava īpašā dzīve, tradīcijas un smeķis.

Kopā ar Katlakalna folkloras kopu Rāmupe piedalījos Kihnu jūras svētkos. Ar līdzpaņemtajām dziesmām un dančiem uzstājāmies sestdien, bet salas dabu, kultūru un ēdienus baudījām trīs dienu garumā.

Ieraksts par Kihnu trīs daļās - Kultūra un Rokdarbi,  Mere Pidu, Daba un Ainava.

Gaidām prāmi, lai dotos uz Kihnu salu.


Rāmupe pusdieno dabā, pie Rock City.


Pastaiga gar jūras malu.


Jau pirmajā dienā, uzreiz pēc ierašanās, kopai uzradās draugs - balts sunītis.


 Otrā dienā, mēģinājuma laikā, sunītis Ingrīdai kā dāvanu - no jūras - iznesa zivs galvu. Un arī vēlāk mēs balto plušķīti satikām vairākkārt.

Svētki sākās piektdien - ar salas transportu - motociklu - parādi, atklāšanas pasākumu, kurā uzstājās salas aktīvie cilvēki un protams, Kihnu Virve ar savu ģimeni un dziesmu Mere pidu (noklausīties  iespējams šeit). Tieši šī dziesma padarījusi šo nu jau cienījamo kundzi slavenu. Dziesmai bija daudz līdzi dziedātāju un tā skanēja vēl svētdien no rīta - pa salu staigājošo ballētāju un spēlmaņu izpildīta. Tā bija patīkama sajūta - sajust ko tik dvēseliski vērtīgu.


Uzstājās gan dziedātāji, gan dejotāji, gan muzikanti.


Sestdien, vien dažas minūtes pirms uzstāšanās, straujos vikingu jūras ceļos pabijis vai paša Kapteiņa Jensa vilināts, tomēr ļoti gaidīts - ierodas Rāmupes Andris.


Uzstājas latvieši - Tumes Solis. Rāmupieši sirsnīgi atbalstīja tautiešus - tie dejoja patiešām skaisti un lustīgi.

Kopas dalībnieki jūras krastā vēro koncertu.Jūras svētkos, šķiet, bija ikviens uz salas dzīvojošais.


Sestdienas vakara danči. Kungi deju vakaros vairs tik bieži dāmas neuzlūdz,  kaut tās gan alkst deju tikpat ļoti kā kādreiz. Mūsdienu dāmas ir drosmīgas - vismaz kihnietes noteikti - ja ir dejotprieks, partnera trūkums nav šķērslis: dejo ar draudzenēm, kaimiņienēm, meitām.


Uz prāmja. esam mājupceļā - daudzi jau ir savos darbos un ikdienā. :)


Lasi un skaties arī:
Kihnu. Daba un Ainava http://strodesintija.blogspot.com/2016/07/kihnu-daba-un-ainava.html
Kihnu. Kultūra un Rokdarbi. http://strodesintija.blogspot.com/2016/07/kihnu-kultura-un-rokdarbi.html

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru