trešdiena, 2016. gada 24. februāris

Rosība ap tautas tērpu

Manuprāt, ikviens - saistīts vai nesaistīts ar amatniecību, folkloru vai citām jomām, kuras skar vēsturiskas lietas, darbus, notikumus un ne tikai - būs pamanījis pēdējā laika rosību ap tautas tērpu. 

Rosība notiek arī Kurzemes pusē un šeit nedaudz esmu iesaistījusies arī es. Jaunpils amatu mājā darbojas aktīvi cilvēki, palīdzot kopt tērpa tradīcijas, īpaši saistībā ar to darināšanu - aušanu un, pateicoties šādiem cilvēkiem, Jaunpils var lepoties ar savu apkaimes tērpu, kurā ietilpst arī brunči - strīpaini un koši.

Pilnu tērpu ar visām tam nepieciešamajām detaļām var atļauties ne katrs, tomēr vispusīgi domājot - varam piemēroties laikam. Ņemot vērā dažādas iespējas un apstākļus, tērpa detaļas veiksmīgi pielietojamas arī mūsdienās, tādējādi nesot līdzi gabaliņu vēstures, tai pat laikā parādot savu piederību un mīlestību zemei, tautai, vietai. Tas, kā to darām, atkarīgs no desmitiem dažādu apstākļu, bet, saliekot to visu kopā -  katrs pats var izvēlēties kāda tautas tērpa elementa klātbūtni savā garderobē.

Pēc Jaunpils amatu mājas saimnieces ierosinājuma iestrādāju Jaunpils svītroto brunču audumu dažos tekstilizstrādājumos. 

Tapa dažādu krāsu linu tašasun ap vidukli sienamāsun šķērsām karināmās kabatas.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru