sestdiena, 2015. gada 4. jūlijs

Svētku nedēļa dziesmai un dejai

Pavisam tuvu vesela svētku nedēļa ir tiem, kurus priecē dziesma un deja - šoreiz jaunajai paaudzei - XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Starp citu, pirmie svētki norisinājas 1960. gadā.

Mūsmājās patreiz iet jautri un vasara rit savu gaitu ar visiem tās priekiem, tomēr nākamā nedēļa būs gan prieku un piedzīvojumu, gan arī darbu pārpilna, jo uz svētkiem dosimies visa ģimene. Jā, mūsmājās ir četras dalībnieces un karognesējs, tāpēc viens istabas stūrītis ir atvēlēts tērpiem un tērpu aksesuāriem.
Bet īstais darbs sācies jau sen pirms šī lielā notikuma - jau tad, kad apgūti pirmie deju soļi, dziesmas un rotaļas, tad sevis parādīšana skatē. Un tālāk arvien smalkāka soļu un izteiksmes slīpēšana, un jau pavisam drīz skaistajos tērpos to visu varēs parādīt citiem. 

Arī SiStro svētku laikam šo un to gatavoja - pa kādam kreklam, bruncim, zeķei, lakatam un vēl šim tam, lai glīti un tautiski izskatītos un svētku laikam arī dekori un aksesuāri, lai mūs saredz un priecājas. Tad nu rādāmgabalā -  krūzīte ar latvietim tik raksturīgo pastalu! 


Mani aizrāva un iedvesmoja šis unikālais ādas darinājums, par to jau rakstīju pavasarī Pastalas dejā. Šis ir viens no maniem pastalu godināšanas veidiem un ceru, ka krūze patiks ikvienam, kurš godā gan tieši pastalas, gan deju, gan šo svētku tradīiciju.


 
Lai visiem izdevušies dziesmu un deju svētki!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru