pirmdiena, 2015. gada 16. marts

Otrā dzīve. Trijžuburu lampa

Kādā no iepriekšējiem ierakstiem pieminēju vecas lampas.  Otrās dzīves stāsts par vienu no tām tieši tagad un šeit!

Šo lampu atradu mājas bēniņos kopā ar pāris citām. Bezgala noputējusi un aprūsējusi trijžuburu lampa, cik varēja noprast - varētu būt hromēts metāls.


Sākotnēji notīrīju tikai putekļus, lai saprastu, vai tā ir lietojama, pieslēdzama pie elektrības. Tiesa, vads jānomaina, bet viss pārējais bija kārtībā un lampa varēja sākt pārvērtības - ne tikai kā dekors pie griestiem. Es gan noteikti būtu atradusi risinājumu, ja elektrības lietas nebūtu sakārtojamas!
Lampu izjaucu, lai atbrīvotos no visas rūsas - jau tad skats rādījās visai cerīgs! Centrālajā bumbā bija saglabājusies preču zīme - tā ražota Rīgā, 1955. gadā.


Krāsošanai izvēlējos matētu melno krāsu - lai akcentētu šo lampu kā vienu no vairākiem telpā esošiem gaismekļiem.
 
Papildināju ar pērļu virtenēm un lentu pie katra no žuburiem.  


Gaišajā istabā tā skaisti izceļas uz pelēkās sienas.Šī noteikti ir lampa ar raksturu, kaut tādēļ vien, ka tai izvēlētas spirālveida spuldzītes, ne svecīšveida, kas būtu īsti klasisks risinājums.
Otrās dzīves stāsti arī turpmāk. Ko darīt ar zīdaiņu gultiņu? Saplīsusi veļas mašīna un tā vairs nav labojama? Sakrāts kartona olu iepakojums? Par to un vēl citām lietām nākošajos ierakstos.3 komentāri:

  1. Kolosāli! Dizaina elements ar odziņu un savu vēstures garšu!

    AtbildētDzēst
  2. Labs risinājums.... man liekas ka lampai piestāvētu jebkurš tonis.. un iederētos jebkurā interjērā ar attiecīgu rokrakstu atjaunota.
    Man patīk šādas pārvērtības.

    AtbildētDzēst