trešdiena, 2015. gada 28. janvāris

Otrā dzīve. Vectēva zāļu skapītis


Zāļu skapītis ir ne katrā mājā. Manam vectēvam tāds bija. Neatceros tieši pašu skapīti, bet to, ka tas tur - pie sienas - atrodas, to gan. 
Vectēva nav jau gandrīz divdesmit gadu, bet viņa lietas atrodas vēl turpat - vecmammai tās joprojām ir mīļas un tuvas. Pa brīdim kaut ko no šīm lietām vecmamma dažādu iemeslu dēļ ir gatava atdot pati, bet dažreiz saņemos un pajautāju. Dažreiz saņemšanās ir mēnešiem ilga, jo nevar jau tā uzreiz šaut ārā - atdod man šito!
 
Bet zāļu skapīti tomēr paprasīju un vecmamma atdeva. Neticami, ka visu šo laiku tajā bijuši arī daži medikamenti!!!Sākotnēji skapītis bijis vienkāršs,  līmēts un lakots finiera izstrādājums, tiesa - vecāks par mani gan. Finieris jau nav tikai pēdējo gadu lētais un no daudzu mutes nolamātais izejmateriāls. Cita kvalitāte gan tam ir. Iekšpusē vairāki plastmasas plauktiņi.


Stikli, kā redzams, ar vectēva roku tikuši aizkrāsoti ar parastu emaljas krāsu. Pēc reljefa uz apaļā lodziņa var secināt, ka šajā vietā bijis krusts. Krāsu nedaudz ''ņēma'' acetons, bet ne citi šķaidītāji. Nezinu kāpēc, bet nolēmu pamēģināt nagu lakas noņēmēju. Pāris minūtes un viss stikls tīrs!
Biju paredzējusi, ka skapīti krāsošu, tāpēc stikla daļas aplīmēju ar līmlentu un mazliet noslīpēju ar smilšpapīru.


Plauktiņus iekšpusē demontēju un  visu skapīti nokrāsoju melnā krāsā. ...top kreļļu skapis. 

Augšpusē saskrūvēju daudz mazu āķīšu - uz tiem vajadzības gadījumā varēs uzlikt pat vairākas krelles. Lai es piepildītu skapi, gan vēl jāpiestrādā - bildēties sanākušas arī svešas krellītes.


Lūk, no zāļu skapīša ir tapis kreļļu skapis!

 


Pārliecinājos, ka skapis arī piepildīts ir labi pārskatāms; turklāt - ņemot nost aizmugurējās rotas, priekšējās  no āķīšiem nost nekrīt.


Atkal kas labs ir paveikts!


Citā reizē - par to, ko savam radošajam garam iespējams iegūt vecā mājā un kopā ar tur atrodamo - saņemt darbu plānu ilgam laikam uz priekšu.


3 komentāri:

 1. Jauks rezultāts...
  Man gan izskatās pēc pulksteņa skapīša... pirms kādas nedēļas savos laukos mēģināju pulksteni atdzīvināt- uzvilkt, neizdevās..... bet skapītis tieši tāds...

  AtbildētDzēst
 2. Skaisti! Es arī gribu tādu skapīti savām krellēm!

  AtbildētDzēst
 3. Esot bijis pulkstenis, jaa... pirms apmeeram 50 gadiem. :) Tad laikam sapliisis un reiz jau ieguvis otru dziivi.

  AtbildētDzēst