trešdiena, 2015. gada 14. janvāris

Koka skapis ar ziediem

Jauns posms ir sācies un palēnām pildīšu arī Manu redzamo domu krātuvi. Tā pēdējā laikā klusē, kaut darbojas aktīvi un pamatīgi. Tieši tāpēc šajā reizē sākšu ar stāstu par lielajiem darbiem.

Iespējams, tas bija izaicinājums, jo, neskatoties uz apkārtējo iebildumiem, 4 durvju koka skapis (tomēr!!!) pārtapa košā mēbelē. Tas ir viens no lielajiem darbiem pēdējā gada laikā.

Pagājušā gada pavasarī mēbeļu un sadzīves tehnikas pārvērtības sāku ar ledusskapi un plīti, kuri no garlaicīgi baltajiem - pārtapa koši sarkanos, interjeram daudz piemērotākos priekšmetos - arī par šīm manām idejām sākotnēji bija jāuzklausa iebildumi un šaubas - bet trakajiem pieder pasaule, galvenais ir nonobīties. Jā, ideja taču visai traka - jaunu, tīru virsmu saskrāpēt ar smilšpapīru, lai atkal nokrāsotu, turklāt - nezinot par rezultātu.

Par pārveidojamo skapi. 
Koka skapis nebija lakots un tas krietni atviegloja sagatavošanas darbu - notīrīju ar mitru lupatiņu, nedaudz pārstaigāju ar smalku smilšpapīru un 2 reizes nokrāsoju ar mēbeļu krāsu.


Mežrozē bija iegādāts rožains linu audums, no kura sākotnēji tika plānots veidot aizkarus šai istabai, tomēr atlikts malā, jo sienu krāsu toņa izvēle procesā nedaudz mainījās.
Audumu izvēlējos likt uz durvīm - tām ir neliels padziļinājums. Piegriezu vajadzīgā izmēra gabalus, iepriekš tos izgludinot un iecietinot - lai līmēšānas process būtu ērtāks un audums neburzītos. Daudz netaupot, uz skapja durvīm klāju līmi un izlīdzinot, uzklāju audumu.
Tas arī viss. Skapis ieguvis īpaši romatisku izskatu un vismaz patreiz ir galvenais priekšmets istabā.


Par kādu citu skapi, dauuuuudz vecāku, un tā jaunās dzīves sākumu - nākamajā reizē.


4 komentāri:

 1. Ārkārtīgi glītas, apbrīnas cienīgas skapja pārvērtības! Jauki, ka apkārtējo šaubas un iebildumi neatturēja Tevi no idejas piepildīšanas. Veiksmi, darbojoties tālāk!

  AtbildētDzēst
 2. Man arī ļoti patīk Tavs darbs un patīk arī pašai viskautko pārveidot! Gaidu vecākā skapja pārvērtību aprakstu!

  AtbildētDzēst
 3. Ļoooti skaistas pārvērtības. Ir tā,ka īpaši vecas lietas gribas atjaunot, un ir lietas,kuras var pārveidot... tad te ir super risinājums...

  AtbildētDzēst
 4. Ideāli! Kā reiz mūsmājās top klavieru pārvērtības. Nu jau pārkrāsotas sniegbaltā, taču uz priekšējās plaknes arī gribas ko košu.
  Tev izskatās lieliski. Esi kādreiz mēģinājusi dekupāžas tehniku? es kaut kā pat nebiju iedomājusies, ka var uzlīmēt audumu uz mēbeles :D Paldies par superīgo ideju! Atliek vien atrast vispiemērotāko!

  AtbildētDzēst