trešdiena, 2014. gada 22. oktobris

Puķīšu lampa rozā istabai

Mūsmājās ir viena rozā istaba un, kā jau tas pienākas, tajā daudzām lietām jābūt šajā pašā krāsā. Piemērota gaismekļa meklējumos, atradām, lūk šādu - par nepilniem 50 eiro - veikalā Depo.

Meitai ļoti patika, tomēr abas apspriedāmies un nolēmām, ka nepirksim, bet uzmeistarosim tādu pašas, protams, izmantojot vīrieša - elektrības jautājumus pārzinoša - palīdzību.

Metāla karkass, divas dokumentu mapītes, pērles un elektrības vads ar stiprinājumu - tās bija galvenās nepieciešamās lietas. 


Principā mājās viss jau bija, tomēr esošo vadu ar metāla ar ķēdīti nolēmam izmantot citai lampai, tāpēc pirkām jaunu (nedaudz virs eiro).

Mapītes tika iegādātas, jo mājās bija zilas, zaļas, dzeltenas, melnas un sarkanas, tikai - ne rozā. No mapītes grieztās puķes nekūst, jo lampai tiek izmantotas LED spuldzītes, kuras neuzkarst.

Metāla karkasa vietā nopirkām puķu poda statīvu uz ritentiņiem. Paradokss, ka mājās bija tieši tāds rāmis no mikroviļņu krāsns, bet - kaut kur labi nolikts - jo man materiālu ir daudz. Bet nekas - kad atradīsies, derēs citam projektam - tāpēc manās mājās vispār tiek saglabātas tādas lietas!

Pērles - mazās akrila ņemtas no bezgala pērļotas cepures, savukārt, lielās tikla pērles - no citas vecas lampas (par tās pārējām daļām stāsts kādā citā reizē).


Kopumā šāda lampa mums izmaksātu zem 8 eiro - veikala lampai bija paredzēta viena spuldzītes vieta, tā mēs to sākumā veidojām, bet! - procesā tomēr nolēmām pievienot papildus gaismekļus, lai var slēgt dažādos režīmos - ne tikai noskaņai. Attiecīgi izmaksām pieskaitāmi daži eiro.

Un, protams - pāris stundas darba. No mapītēm izgriezām puķītes, izsitām apaļos vidiņus, savērām gatavās puķu-pērļu virtenītes uz stingras makšķerauklas. Metāla rāmi nokrāsojām un pielikām vadu, saskrūvējām spuldzītes.

Un gatavs! Lampa ir izdevusies, meitai patīk, turklāt kopīgi radoši pastrādājām.

Par īpašām, pašu veidotām lampām pastāstīšu arī kādā citā reizē!

3 komentāri:

  1. ļoti skaista. kā man patīk šīs paštaisītās lampas. atceros, kad es taisīju lampu - putnu būri bērnu istabai. radoši, skaisti, un tāda kā nevienam :)

    AtbildētDzēst
  2. Vēl skaistāka kā Depo! Daudzkārt skaistāka!

    AtbildētDzēst