trešdiena, 2014. gada 27. augusts

Lapu atlējumi

Pirms pāris gadiem internetā uzgāju interesantus cementa atlējumus uz rabarberu lapām - tie izmantoti kā plātnes dārza celiņam. Tad gadījās nopirkt nelielus māla dekorus, kuros nospiesti dažādi augi, lapas, pogaļas - man patika to dabiskais izskats un neatkārtojamais dizains, ko iepriekš īsti nevar paredzēt. Diemžēl gan jāsaka, ka pārvācoties, mazie dekori saplīsa, tomēr joprojām stāv kastītē iedvesmai.

Pagājušajā vasarā nedaudz padarbojos un arī pati izmēģināju - atlēju gan rabarberu lapas, 


gan ābolus 

apaļiem sienas dekoriem.  Izmantoju ģipša un PVA līmes sajaukumu, lai izstrādājumi ir vieglāki, jo karinot pie sienas, tas tomēr ir svarīgi. Cements ir pamatīgāks un smagāks, vairāk noderīgs āra dekoriem.

Esmu atradusi daudzas idejas lapu atlējumiem ar dažādu pielietojumu, galvenokārt - dārzā. Lapu atlējumi tiek izmantoti kā putnu dzirdinātavas, strūklakas elementi, plātnes dārza celiņā, dekori puķu dobē un vēl daudz citu ideju.
Man patīk šis radošais piegājiens, ja vien vēlāk - rotājot - nav pārlieku samākslots un pārpildīts ar papildus elementiem.

Dārzā aug milzīgas rabarberu lapas, iespējams, kāda no tām būs jāsaglabā ilgāk par tās dabisko mūžu - kādā lielā atlējumā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru