sestdiena, 2014. gada 12. aprīlis

Vistu dumpis

Vistu dumpis - ir tāda filmiņa, bet mūsmājās viss ir vēl trakāk, jo dumpi taisa nevis vistas, bet saimnieki!
Tātad, jaunajā vietā varu izvērsties - pēc dzīvošanas dzīvoklī tā droši var teikt! - un manā plānā ir arī vistiņas. Kas nu tur sanāks, vēl nevar paredzēt, bet kopumā - olas, dabaszinību stunda meitenēm vairāku mēnešu garumā, zaļā dzīvošana ar virtuves atkritumiem vistu barošanai un vērtīgs mēslojums manam dārzam.
Bet vīrieši mūsmājās protestē un brēc - it kā tiktu rauti uz pusēm!
Tā kā manu trako ideju ar smaidu sejā atbalsta lielākā daļa ne-mājinieku - un kāds tur brīnums! - es jau būšu tā, kurai katru dienu jādarbojas ar lopiņiem - tad laižu ideju gaisā! Tētis sataisīja karkasu būrim. Atkal turpinās dumpis, jo mūsmājās tas jāsaliek kopā un jāaprīko. Turklāt tas viss pāris dienu pirms vistas jau būs mājā! Un atkal dumpis! Un gaili noteikti ne, jo tas rītos dziedās! Un atkal dumpis!
Klāt piektdiena, kad jāsazvanās par vistu saņemšanu, bet audzētājiem plāns mainījies un vistu saņemšana atliekas par nedēļu.
Sestdiena ir klāt! Teju simt reizes esmu atbildējusi meitenēm un vīram - kad, kas un kā. Braucam pakaļ. Mūsu plānā ir desmit putnu. Busiņš kavējas un mēs veselu stundu, kura liekas dienu gara, gaidām mašīnā, līdz beidzot vistu buss ir klāt un mēs varam saņemt tik ļoti gaidīto! Vidējā meita ir absolūti laimīga un neilgajā ceļā uz mājām vairākas reizes atkārto - Beidzot!
Pie mājas gailis uzlec uz kastes malas - aplūkot situāciju.Puķu podi vistu būrim un cienasts raudzībās nācējiem.


Vistām jau tika sliekas un ļoti garšo jaunā zālīte! Visas dienas garumā apraudzītāji un foto, foto, foto...!

Gara diena bija..., bet prieks liels un ceru, ka vistām mūsmājās būs laba dzīvošana!

4 komentāri:

 1. Super, sveicu ar jaunajiem "mājdzīvniekiem" :)

  AtbildētDzēst
 2. Paldies! Šorīt jau agri gaidījām gaiļa dziesmu, bet šis tikai pirms 7 dziedāja pirmo tūri! Šodien svētdiena, tad laikam pats arī mostas vēlāk! :D

  AtbildētDzēst
 3. Nu ja, svētdienās drīkst paslinkot :D

  AtbildētDzēst
 4. Tā kā uz vecumu miegs paliek īsāks, tad pēc gada jau kikerigū būs ap sešiem. :)

  AtbildētDzēst