ceturtdiena, 2014. gada 3. aprīlis

Brieži marta vidū

Marta sākumā mūs lutināja visai pavasarīgs laiks. Draudzene nolēma, ka vārda dienā nesēdēsim pie galda, bet kopā bariņā dosimies ekskursijā un viena no pieturām būs briežu dārzs Morē.
Viss saplānots laicīgi, tomēr tieši brauciena diena bija tā sniegainā un mitrā - marta vidū. Tas, protams,  neaaturēja - ielikām bagāžas nodalījumā garākus gumijas zābakus, somā rezerves drēbes un devāmies ceļā.
Briežiem kā reiz bija ragu maiņas laiks. Un, lai gan daudziem briežiem ragi bija nokrituši burtiski tikko - brūces vēl asiņoja, varējām tos pabarot un aplūkot,


Redzējām un cienājām arī briežu buļļus ar ragiem.


 

 

Kādā citā aplokā apskatījām jaunos briežus, kam radziņi vēl pavisam mazi un taisni.Interesanti, ka briežiem patīk peldēt, tādēļ katrā aplokā ir dīķis tieši šai vajadzībai.

Mazie dambrieži. Šiem arī ir dīķis, tomēr peldēt nepatīk - dīķī tikai padzeras.

 


Un cūkas!
Kad uz cienastu tika saukta Mollija, visi smējās kā kutināti - tāds vārds mežacūkai! Mollija skrēja tā, ka rībēja visa meža mala un tad sapratām, ka šo cūku dāmu NEKAS nespētu apturēt. Tad atskrēja pārējie un notika "cūku ballīte" - tā teica mazā meita.
 

Gan brieži, gan cūkas labprāt mielojās ar līdzpaņemtajiem āboliem un burkāniem - izrādās, ka mēs esam bijuši varen dāsni, jo līdzi bija apmēram pieci spaiņi šo labumu - kā nekā pašu dārza visā šā labuma ir pietiekami. Gide stāstīja, ka diezgan regulāri gadās, ka zvēri neēd atnesto cienastu - tādās reizēs pilnīgi droši tas ir nācis no lielveikala.

Domāju, ka tieši laika apstākļi pasākumu padarīja īpašu - slapjais sniegs, tad nedaudz smidzinošs lietus un d-u-b-ļ-i. Lielajiem un mazajiem dubļainas bikses un zābaki, bet puikas bija dubļos līdz ausīm un gribētu tajos dzīvoties vēl un vēl, ja vien kāds ļautu! 
Pēc garās pastaigas, turpat viesu namā dzertā siltā tēja un briežu gaļas uzkodas un ēdiens likās īpaši gards - pat mājās negribējās. Tā vien gribējās teikt - Padodiet, lūdzu, ērtāku sēžamo - pasēdēšu šeit siltumā, paskatīšos briežus tālumā vai hallē esošajā ekrānā pavērošu turpat saimniecībā uzņemtās dzīvnieku fotogrāfijas!

Paldies par briežiem marta vidū!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru