ceturtdiena, 2014. gada 6. februāris

Grūbas sacepumā


Suņi rej, bet karavāna dodas tālāk. Šoreiz par ēdienu, jo vairāk vai mazāk, tomēr - ēdam katru dienu.

Rudenī mani uzrunāja grūbas. Grūbu piena zupa ar siļķi vai ķilavu uz rupjas maizes; vai grūbas skābeņu zupā - vismaz mūsmājās - ir klasika. Bet ko vēl varam pagatavot? Manuprāt, tās līdz ar miežu putraimiem (kopā ar kartupeļu gabaliņiem un sīki sagrieztu, saceptu cauraudzīti - ko saucam par circeņiem -  lielisks ēdiens), ir nepelnīti piemirstas kā pamats ēdiena gatavošanai.

Vienu dienu ķēros pie darba un tapa sātīgs un garšīgs sacepums aukstam laikam. Paēduši ir pat lieli vīri, kuri visu dienu strādā ārā. Tagad šis ēdiens tiek gatavots diezgan bieži - kamēr uz galda tiks uzlikts kāds cits jauns gardums.

Nepieciešams:
grūbas - mērcētas, izvārītas
kartupeļi
burkāni
sīpoli un/vai puravi
kūpināta/žāvēta gaļa

Burkānus, sīpolus un gaļu sagriežam nelielos gabaliņos un apcepam. Šķiet, ka grūbas ir garšīgākas ar sviestu, bet, protams, var cept arī eļļā.
Ar sviestu ieziestā cepamtraukā kārtām kārto grūbas, tad saceptos dārzeņus ar gaļu (pārlej arī palikušo sviestiņu, ja tāds palicis), kartupeļus, virspusē grūbas.

Uzliek vāku un cep cepeškrāsnī, līdz gatavs. Nelieku papildus taukvielas, vien pavisam nedaudz ūdeni.
Izvārītas grūbas izmantoju, jo, manuprāt tās nav iespējams pārvārīt - vienmēr labi saglabājas to struktūra, tāpēc droši var turpināt gatavot kopā ar citām sastāvdaļām, kuras ir termiski neapstrādātas.

!!! Ieteikums - viss garšo vēl labāk un sacepums ir sulīgāks, ja dārzeņi un gaļa tiek sagriezta sīkos gabaliņos - pārbaudīts!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru