sestdiena, 2014. gada 18. janvāris

Šokolādes muzejs. Rūta

Šokolādes muzejs Lietuvā - Rūta. Stāstījums par visu - no kakao pupiņas, šokolādes formulām, un dzeršanas paradumiem, līdz izsmalcinātai šokolādes konfektei spožā papīrā. 
Protams, ekskursijas laikā vairākkārt pieminēta arī Laima!


Kakao pupas ceļš līdz Eiropai. Dievu  un izredzēto dzēriena sastāvdaļa. Pupas vērtība arī šobrīd ir samērā augsta, tomēr ikvienam pieejama; senatnē par tām pat pirka vergus.


Trauki, no kādiem šokolādes dzērienu baudīja acteki. Citā zālē apskatāmas īpašas porcelāna tasītes, no kādām šokolādi dzēra aristokrāti.


Kakao Dievs un viņa palīgi - Lietus Dievs un Auglības dieviete.

 


 Šokolādes formula.


 Šokolādes iesaiņojuma dizains cauri gadu desmitiem.
 

  


Rūta Otrā pasaules kara laikā degusi - esot dzīvi vēl daži veci vīri, kuri puikas būtami, ēduši sakušušās karameles no ēku drupām un baudījuši spēcīgo, kūstošā cukura smaržu.


Vai vēlies gabaliņu šokolādes?

3 komentāri:

 1. Atkal mūs leiši apsteiguši :) Viņu šokolādes muzejs atklāts jau 2012.gadā http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/81354/saulos-atklas-lietuvas-pirmo-sokolades-muzeju

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Te jau mūsējais arī:
   http://www.laima.lv/lv/ekskursijas/sokolades-muzejs/

   Dzēst
 2. Paldies Tev par virtuālo ekskursiju! Ļoti priecājos par skaistajām fotogrāfijām, kurās redzams arī vecais konfekšu iepakojums- viena tāda sena, metāla kārbiņa glabājas arī manās mājās, kā piemiņa no manas vecmāmiņas, no viņas jaunības...

  AtbildētDzēst