trešdiena, 2013. gada 30. oktobris

Rudens iesvētīšana

Ap Miķeļiem tiek svinēti ražas svētki - šogad tādus pieminēja pat lielveikalu reklāmās. Mēs devāmies uz pasākumu, kurā viss notiek tradicionālās noskaņās - Katlakalna 2. Starptautiskais folkloras festivālu RUDENĀJI. Piektdienas vakarā notika atklāšanas pasākums. 

Kaut gan paši nedarbojamies nevienā no kopām, nolēmām piedalīties un pavadīt vakaru senu tradīciju garā.

 

Sākumā katra folkoras kopa pieteica sevi ar dziesmu. Vēlāk lāpu gājiens uz pilskalnu - tā laikā dzima lieliska kopības sajūta - tumsā, ar mazām gaismiņām rokās, uz kādu vienotu mērķi un prieku sirdī. 

Piedalījās ne tikai folkloras kopas no dažādām Latvijas vietām, bet arī no tālākām vietām - arī Norvēģijas, Igaunijas, Lietuvas. Lietuvietes šķita īpaši jestras sievas un pēc jautrās vistu dziesmas saņēma skaļas ovācijas! Un īpaša bija rīkles dziedāšana norvēģietes izpildījumā. 

Pateicoties jaukajam laikam, vēl pēc 9 vakarā varējām sēdēt uz zemes zem ozola, vērot ugunskuru, klausīties dziesmās un ar rudeni saistītās tradīcijās. Manas meitenes vēlajā vakarā bija jau sagurušas, bet tie, kas vēl jutās sprigani, padarbojās rotaļās, uzlēca pa dancim un mielojās ar uz iesma ceptu cūciņu un citiem labumiem. 

Pirmās dienas video šeit - gan atklāšanas dziesmas, gan gājiens, rotaļas un mielasts. Arī dažas sagurušas skatītājas. :)

Rudens ir iesvētīts!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru