otrdiena, 2013. gada 10. septembris

SiStro ķirbji 2013

Ķirbju raža novākta. Šajā gadā audzēju medus, šokolādes, kailsēklu un dziednieciskos, arī pudeļķirbjus. 


Stādiņus gan izstādīju ārā ļoti agri - jau 6. maijā. Cītīgi veidoju, galotņoju, ņēmu nost vīrišķos ziedus, lai vairāk veidojas sivišķo, stīgo un ražo. Veidojās skaistas ogas - meitenes bija izvēlējušās katra savu favorītu un ik dienu apmīļoja un mērīja, pa reizei palutināja aplejot.
Bija arī pa bēdai - reiz stipra krusa pamatīgi sabojāja lapas un arī daļu ķirbīšu, kuriem tajā laikā vēl bija mīksta miza. Rētas sadzija un nekāda skāde nav nodarīta. Zinu, ka citi speciāli rēto ķirbjus gan ar zīmējumiem, gan uzrakstiem, lai vēlāk tie būtu īpaši. Bet rudens pusē manus ķirbjus mazliet apgrauza peles - tās mums daudz, jo apkārt kaimiņiem daudz nepļautas zāles un kūlā tad nu šīm lieliska dzīve. Bet arī šī skāde nebija liela - tik vien kā šķirties no pāris ķirbjiem. Bet nebija problēmu ar visur esošajiem gliemežiem, tie saradās tikai pēdējās nedēļās un neko neēda, tikai slēpās zem ķirbja, jo tur saglabājas mitrums.
Ķirbjus noņēmu jau 24. augustā - ar domu, ka pāris nedēļas saulē vēl kārtīgi nobriedīs, apžūs kātiņš. Bet jau pirmajā nakti daudzi "aizgāja".  Tā es nākamā dienā ātri visus izdalīju, lai vairojas prieks - kāds rotās terasi, kāds spiedīs sulu un ceps, kāds mazajam gatavos biezeni.


Kailsēklu ķirbi pēc ieteikuma stādīju atsevišķi - un izdevās! - ķirbji nesaziedējās un man ir teju pusspainis sēklu bez cietā apvalka.
Dārzs pēc ķirbju novākšanas gan izskatās tukšs un nepabeigts - lapas un auglīši manam apļveida dārzam ārmalā piedeva pabeigtības sajūtu - kā tādu mežģīni. Īpaši skaisti izskatījās. kad vietvietām spīdēja oranži bumbuļi. 

Recepte, kurā pievieno ķirbi un tas garšos arī ķirbju nīdējiem (pārbaudīts!) - dārzeņu biezenis Oranžais stiprinieks. :) Recepte tapusi spontāni, jo šajā gadā man padevās arī puravi un kādu dienu atvesti mājās, tie eksperimentālā kārtā nokļuva biezenī, kurš garšoja tiešām visiem.
Nepiecieāms:
ķirbis 1/4 daļa
kartupelis 4 lieli
puravs 1 liels
sviests cepšanai
piens
sāls
zaļumi
Puravus un gabaliņos sagrieztus ķirbjus (Ushiki kuri - oranži, sātīgi, miltaini, spēcīgu garšu) mazliet apcepu sviestā. Pievieno "bez piecām minūtēm" gataviem kartupeļiem (vāra nelielā ūdens daudzumā). Pavāra visu kopā pāris minūšu, tad nokāš šķidrumu (tas vēl var noderēt - masa sanāk visai bieza). Ja vēlas, kopā ar pienu sablenderē masu pilnībā vai tā, lai jūt nelielus dārzeņu gabaliņus. Pievieno sāli pēc vajadzības un zaļumus. Ēdām kopā ar cūku ribiņām - lieliskas vakariņas!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru