piektdiena, 2013. gada 23. augusts

Lielā konservēšanas diena

Dārzs. Tas zaļo, priecē un prasa savu tiesu - tam patīk saimnieka uzmanība - gan košajām puķu dārzam, gan tam, kas briedina kādus augļus. 
Šobrīd vēl arvien ir konservēšanas laiks. Un reizēm tas ir darbu pārpilns laiks, īpaši tiem, kam maz laika. Līdz šim, piemēram, ar lielisko gurķu ražu tiku galā pamazām vien un nekādu raižu. Bet te - sanāca tā, ka dārzā nevarēju būt piecas dienas. Rezultāts ir lielisks - četri tomātu spaiņi un jāņem brīvdiena! 


Man patīk darboties ap ziemas krājumiem un netraucē pat burku mazgāšana (domāju, ka šis darbs nerada nekādus šķēršļus, ja vien burciņa ir izmazgāta uzreiz pēc iztukšošanas). Tādā tomātu bumā pat pietrūka izejmateriāla (kad iedvesma darboties uz 10!) un braucu vēl pēc pusotra spaiņa - labi, ka nebiju nolasījusi visus pirmajā tūrē un atlikušie zaļākie dienas laikā arī jau bija paspējuši nosarkt.
Tā tapa daudz gardumu ziemai - tomāti želejā, maigie marinētie tomātiņi, adžika (ar tomātiem) saldāka un sāļāka, asāka, tomātu biezenis (gaļas bumbiņām - garšo lieliski!), tomāti savā sulā un nedaudz dārzeņu asorti ar tomātu kā galveno sastāvdaļu.
 


Un vēl - darboties iedvesmo arī skaistas lietas. Man ļoti patīk krāsainie vāciņi, jo, manuprāt, tie burciņai piešķir īpašu šarmu - jo vairāk, ja uz vāciņa redzamais ir atrodams arī burciņā! Veikalā Depo ir nopērkami vāciņu iepakojumi ar ļoti skaistām dārzeņu fotogrāfijām. Desmitiem variantu - mēs skaitījām, jo šos vāciņus nopirkām daudz - tik skaisti tie ir! Un, ja jums ir bērni - aizraujoša darbošanās ar vāciņiem pusi dienas!


Tomātu man vēl būs daudz, bet lienu atpakaļ darbos - un tagad zinu, ka pēc dažām dienām man atkal būs Lielā konservēšanas diena. Vakaros - tā pamazām - galā netikšu.  :)

Lai arī Tavs dārzs ir ražīgs!


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru