trešdiena, 2013. gada 3. aprīlis

Par Lieldienām. 2013

Šajā gadā Lieldienas jau nosvinētas. Laikam daudzu cilvēku atmiņās šis paliks kā īpašais gads - ar neierasti ziemīgo laiku. Joprojām sniegs un aukstums, kaut redzēts gan stārķis, gan dzērves. Vai arī putni būtu kļūdījušies, paredzot laikapstākļus un atgriežoties? Bet lai vai kāds bija laiks aiz loga, svētki tika svinēti.
Gatavojot Lieldienu kēksiņus,


 olas izpūtām, lai izgatavotu dekorus zariem.

 
 Lieldienu galdā cēlām pašķertus kūpinātus asarīšus.

Olas krāsoju jau sestdienā, parasti gan tas notiek svētdienā pēc agrās olu meklēšanas. Šoreiz bija jāiztiek bez mīkstām un sulīgām pavasara lapiņām. No ārā atrodamiem materiāliem izmantoju ziemas izkaltētās puķuzirņu sprogas, sunīšus un kādu sētmalē aizķērušos madaru.
Eksperimenti arī neizpalika - piemēram, izspiedu biešu un burkānu sulu. Pirmā deva pavisam necilu krāsojumu, bet burkāns - neko. 
Tad izmēģināju Ogumeitenes blogā minēto - krāsojamajam šķidrumam pieliet sakanvīnu - to izmēģināju gan kopā ar biešu sulu, gan ar mellenēm un sīpolu mizām - rezultāts ļoti atšķirīgs.


 Labākās olas tituls šoreiz tiek tēta olai - tāda laikam ir retā mājā! Interesanti, ka viņš vienu no šādām skeletolām uzdāvināja savai mammai - lai veselība turas - ola palīdzēšot atbaidīt vecuma mošķus! :D


Bet man izdevās kāds mēģinājums ar materiālu apvienošanu - mellenes ar parasto un/vai sarkano sīpolu mizām - aptinot materiālu olai un vārot tīrā ūdenī vai sīpolu mizu novārījumā.
Šādi ola iznāk ļoti raiba un vismaz divās atšķirīgās krāsās. Izteiktākām konturām ola jāaptin ar mellenēm un jāpatur bļodiņā pāris stundas - lai čaumala uzsūc krāsu.


 

 Nospiedumam izmantoti bārbeles auglīši.

 

Klājeniskais kadiķis ūdeni iekrāsoja skaisti dzeltenā krāsa, tomēr ola no tā neieguva neko, tāpēc liku otrreiz - sīpolu mizu novārījumā.

 
 


Izdevās arī dārgumu meklēšanas plāns. Sākumā meitenes pat tā kā baidījās un bija samulsušas - parasti dullojas visi citi, bet mamma - nekad! Un te pēkšņi no rīta mamma pazūd, bet pie logiem kauvē zaķis ar milzīgu vēderu, modina augšā un sauc ārā piedzīvojumus meklēt.  

 

Lieldienu Kā ieraudzīt? Lūk, ola ar jūgendstila noti olas centrā...


Vai tagad gaidām Jāņus? Vasarā būšot mazāk sniega... :)

2 komentāri:

  1. Super! Paldies par ieskatu jūsu skaistajās un radošājās Lieldienās. Dikti mani tas superzaķis uzmundrināja!

    AtbildētDzēst
  2. Burvīgas olas! Tomēr tās dabīgās krāsas visjaukākās sanāk.

    AtbildētDzēst