trešdiena, 2013. gada 27. marts

Lieldienu vistiņas. Papīrmasa

Mūsmājās ir trīs Lieldienu vistiņas!
Vistiņas veidojām no papīrmasas. Ar tām dekorēsim Lieldienu galdu, bet, ja laiks būs labs, tās varēs sildīties dārzā - sameklēsim kādu omulīgu zaru ligzdu!


 

Nepieciešams:
dažādi papīri formu veidošanai un papīra masai, 
PVA līme, 
diegs, 
krāsas gatavo izstrādājumu krāsošanai.

Sagatavo papīru - man šajā reizē ir avīzes, olu papīra iepakojums un nedaudz tualetes papīrs, jo izmērcēts tas labi kalpo kā saistītājs. Papīrmasas veidošanai paredzēto papīru saplūkā un mērcē ūdenī.


Kamēr mirkst papīri (labāk tos atstāt uz nakti), no avīzes un diega veido vēlamās formas - manā gadījumā vistas. Izveidotās formas bagātīgi noklāj ar PVA līmi - forma būs gludāka, stingrāka. Bet par formu var nesatraukties, jo papīrmasa, kuru apliksiet vēlāk, palīdzēs izveidot vēlamo formu - ar to varēs izlīdzināt pacēlumus vai aizpildīt bedrītes.


Izmērcētos papīrus samaļ. Mans virtuves kombains jau kādu laiku ir pagalam, tāpēc izmantoju blenderi. Malu ļoti slapju masu, lai ierīcei vieglāk. Lieko šķidrumu nokāš, tad nospiež, lai masa pasausa, tai pievieno PVA līmi.
Izveidotās vistas pāris milimetru biezumā noklāj ar papīrmasu un liek žāvēties. 


Detaļas - knābi, seksti, izveido atsevišķi. Vietā, kurā tās tiks stiprinātas pie ķermeņa, uzliek nedaudz līmes, lai masas labi saliptu kopā.
Gatavo figūru liku uz silta radiatora, tad žūšanas process ilga apmēram diennakti. Es izžuvušajām vistiņu formām uzklāju kārtiņu PVA līmes un nožāvēju - tas notiek samērā ātri. Tad izstrādājums ir gatavs krāsošanai. Izmantoju akrila krāsas. 
Nokrāsotu vistiņu var dekorēt papildus - pielīmēt spalviņas, uzsiet lakatiņu, nostiprināt uz kociņa, ja nepieciešams ievietot kādā kompozīcijā, utml.

1 komentārs: