trešdiena, 2013. gada 27. marts

Lieldienu galdauts

 Meitenes pēdējā laikā vairāk vai mazāk atrodas mājās, šobrīd īsti netieku pie nopietniem šujamajiem darbiem, tāpēc darbojamies kopā - visa cita starpā, protams, top gaidāmo Lieldienu svētku rotājumi. 

 
   
Izvilkām svētku galdautus
Šādu linu galdautiņu ar oliņām, kuram zīmējums ņemts no M. Stārastes grāmatas par Lieldienām, izgatavoju, kad vecākā meita bija pavisam maza.

Šajā brīdī gribētos to nedaudz uzlabot ar kādu mežģīni, un iztīrīt divus pavisam nelielus traipus, bet tas lai paliek vēlākam laikam - mēs taisām pavisam jaunus!
Materiālam paņēmu kādu senu pienbaltu linu audumu (dzelteni cālīši un zaķi) un arī pelēku linu (melni cālīši un putni) no nesena pirkuma. Izmēri Emīlijas zaķu galdautam - 70*70, pārējie - 100*100 un 120*120 cm. SiStro piedāvātie brīvie galdautiņi gan šogad vairs nav pieejami.
Tā kā, pateicoties internetā redzētajām idejām, esmu atsākusi interesēties par pašgatavotiem zīmodziņiem -  korķa un linogriezuma, tad padarbojos ar šo tehniku. Nazīši griešanai gan noskatīti, bet korķu un linoleja man nav, tādēļ šoreiz ņēmu visparastāko kartupeli un piparkūku formiņas. Patiesībā ļoti priecē fakts, ka ir pieejamas tik dažādas cepumu formiņas - ne tikai bērnībā dabūjamās sirdis un zvaigznītes. Atceros - bērnībā, lai izvairītos no vienveidības, citādākas formiņas tētis locīja pats.
Izvēlētajai formiņai piemeklē atbilstoša lieluma kartupeli, pārgriež to ar asu nazi - lai griezuma plakne būtu taisna, tad garantēts glīts nospiedums. Iespiež formiņu mīkstumā, tad ar nazīti apgriež visapkārt un noņem lieko mīkstumu, noņem formiņu.

Griezuma vietu nosusina, tad ar otiņu uzklāj tekstilkrāsu un uz auduma izdara nospiedumu vajadzīgajā vietā. Atcerieties par spoguļa efektu nospiedumam!!!
Audumam jau gadiem esmu dažādi pārbaudījusi un izmantoju Marabu tekstilkrāsas - bet tā kā dzeltenā man bija beigusies, tuvākajā mākslinieku veikalā iegādājos citas audumam paredzētas krāsas - JAVANA. Šīs man šķiet tādas kā želejveida - arī uzliekot uz kartupeļa, atšķirībā no otrām, nedaudz vēlās kunkulīši, bet kopumā krāsas der arī darbam ar kartupeli! :) 

 Tālāk, lai to visu atdzīvinātu, ar roku piezīmē citas detaļas - šajā reizē cālīšiem piezīmēju kājiņas, astītes un cekuliņus, actiņas, zem kājām - zaļu zalīti, putniņus uzsēdināju koku zaros. Tālāk - atbilstoša mežģīne un galdauts gatavs. Šādu cāļu galdautu es noteikti gribēšu arī lielā formātā!Un tepat arī - Kā ieraudzīt? Mazā meita darbojās ar otām un apgāza melno krāsas burciņu - tā, kā palēninātā filmā, apmetot kūleni, lidoja no galda uz grīdas. Vienā no daudzajiem traipiem, kas nu rotāja visu virtuves grīdu - redzams pavasarīgs, garkājains putns -  es pievilku tikai knābīti!Nākošais ieraksts noteikti būs jau pēc Lieldienām - kā būs gājis ar olu krāsošanu un citiem piedzīvojumiem.

Priecīgus pavasara svētkus!

2 komentāri:

  1. Redzi, kā to māksla, apmet burciņu otrādi un gatavs! :)

    Jauki galdautiņi, gan vecais, gan jaunais!

    AtbildētDzēst