ceturtdiena, 2013. gada 21. marts

Lieldienu dārgumu lādeNu, re - pavsaris ir klāt un drīz jau arī Lieldienas! 
Mums ir savas svētku tradīcijas, kuras parasti ievērojam. Starp visām citām izdarībām oliņu un dāvaniņu meklēšana ir viena no labākajām lietām. Kad bērni bija mazāki, kopā jau iepriekš taisījām ligzdiņas un likām noteiktās vietās, vēlāk šīs vietas kļuva slepenas un nezināmas.  
Mēs darbojamies ārā, neatkarīgi no laikapstākļiem - pēc pieredzes zinām, ka tie var būt ļoti mainīgi. Ne vienu reiz vien pirms Lieldienām esam aizgājuši gulēt īstā pavasarī, bet Lieldienu rītā pamodušies kupenās - kad iepriekšējā dienā zaķim sagatavotās ligzdas jāizrok no sniega!
Šajā gadā ar vīru secinājām, ka lielajām meitenēm vairs nebūs interesanti meklēt olas vienkārši tāpat un tapa Lieldienu dārgumu lādes meklēšanas plāns. Būs ekspedīcijas vadītājs manā personā, būs vairāki meklēšanas punkti ar uzdevumiem un tālākām norādēm, lai pietuvotos dārgumiem. Manuprāt interesanti, jo intriga saglabāsies līdz pašām beigām - šoreiz pārsteiguma spriedze pieaugs, nevis mazināsies ar katru grozā ielikto guvumu.
Sagatavošanās pasākumam vecā labā - visiem zaķa ausis un grozs atradumiem!
Zemāk aptuvenais meklēšanas plāns un scenārijs - iedvesmai, ja arī jūsmājās vēlaties piedzīvojumu, bet idejas vēl nav... Darbības plāns aptuvens, jo darbojoties ar bērniem, bieži nākas improvizēt un jārēķinās, ka iecerētais var novirzīties no sākotnējās domas.

Lieldienu dārgumu lādes meklēšanas plānsPie pastkastītes sagaida ekspedīcijas vadītājs:Sveiki, Lieldienu rītā! Vai esat gatavi Lieldienu piedzīvojumam?

Heisā, hopsā – vai varat parādīt, kā lec zaķi??? Un cik lielas olas tie dēj?

Šajās Lieldienās Zaķis ir sagatavojis jums pārsteigumu – Lieldienu dārgumu meklēšanu. Starts šeit – pie pastkastītes. Tajā atradīsiet karti ar meklēšanas punktiem. Katrā no tiem, izpildot uzdevumu, saņemsiet norādes nākošajam pieturas punktam, lai nokļūtu tuvāk Zaķa Lieldienu dārgumu lādei. Aiziet – lasām uzdevumu, jo vēl taču skaistās olas jākrāso...!Norāde - pirmais pieturas punkts ir tumšs un noslēpumains, kaut atrodas šeit pat līdzās. Tajā vienmēr ir vēss – arī karstākajās vasaras dienās, bet ziemā tajā dzīvo mazi zvēriņi.pie pagraba

Re - pieslietas trepītes - lai var nokļūt uz jumta! Tur no skursteņa jāizvelk Zaķa aukla – gara, gara, jo ziema bija ilga un Zaķim bija daudz laika, lai to uzvītu. Auklas galā jābūt uzdevumam un mīklai. "Izmērām" auklu ar zaķa lēcieniem - kā nu kuram sanāk.

Pagraba uzdevums - nosauciet vismaz 5 lietas, kādas atrodamas pagrabā, kuras pēc formas ir līdzīgas olai!

Norāde - vieta, kur atrodas tūkstošiem mazāku un lielāku garenu lietiņu. Tās ir lieliskas sildītājas, ir apaļas un stūrainas, tām var būt miza.pie strēķa

Uzdevums - šajā garajā, tūkstoš malkas pagaļu strēķī Zaķis noslēpis kādu īpašu pagalīti. Tā atrodas pašā vidū - gan skatoties no strēķa galiem, gan augšas, gan apakšas. Un atzīmēta ar mazu, melnu krustiņu. Velciet ārā un labi aplūkojiet!

Skat, kāds tas zaķis viltīgs – laikam būs Lapsai kaimiņos dzīvojis – tādas viltības samācījies! Pagalē caurumu izurbis un uzdevumu iekšā sastūķējis!

Norāde - tajā vietā ir karsti un slapji, tur visi ir pliki, dabū pērienu, bet tas ir smaržīgs un patīkams!pirtī

Te nu gan nav karsti!?... laikam saule vēl nav iesildījusi... Bet kur tad te uzdevums? Skat, plītī – Zaķis laikam kļūdas pēc iesviedis iekuram... Re, kāda mīkla, lai saņemtu norādi – ar kādām slotām peras pirtī?

Norāde – Lieldienu simbols, turklāt bērns, māte un tēvs katrs savā valodā runā. Cip-cip, ko-ko, kikerigū.pie vistas zālājā

Uzdevums - vista sadējusi olas, starp kurām ir kāda īpaša – tajā atrodama nākošā norāde. Liec roku zem vistas un izvelc sarkano olu!

Tev tiek dotas trīs iespējas.

Norāde – zaķa guļas vieta – pag, viņš tagad gulēt aizgājis? – kā mēs atradīsim tos dārgumus, ja šis guļ? Laikam piekusis – tik daudz darba Lieldienu laikā. Varbūt pat aizmirsis piepildīt to lādi? Labi - kur tad šis guļ un slēpjas – no sala un vēja, no vilka?eglīte pie dīķa

Nu parastais zaķis te varētu gulēt, bet ne jau Lieldienu – vēl maza tā eglīte. Un kur dārgumi? Varbūt, ka te vēl kāda norāde atstāta – citādi, skatos, te jau visu esam apstaigājuši: sākam mest lokus; ēst ar sāk gribēties... Ir! Nu vareni – tad tik lasām un dodamies! - 
Norāde - ejat gar grāvi, tad pa „kārtīgajiem” akmeņiem – jūsu ceļā būs viens koks un viens liels akmens. Priekšā būs trīs durvis, izvēlaties vidējās. Būs jākāpj pa trepēm un tad - saulainā istabā atradīsiet manu dārgumu grozu!Klētsaugšā atrodams grozs ar dārgumiem – gardām šokolādes, marcipāna oliņām un kādām derīgām lietiņām – grāmatiņām, spēlēm, jaunām matu sprādzēm, jaunu tējas krūzi, utml.

 
Sagādājiet Lieldienu piedzīvojumu arī saviem bērniem!

Izdevās!!! - lasi šeit! 

1 komentārs:

  1. Ai cik forša ideja. :) Noteikti jāatceras, kad meitenes būs lielākas. Pagaidām arī parastu (un pa kādai šokolādes) olu meklēšana ir prieka pilna.
    Paldies

    AtbildētDzēst