otrdiena, 2013. gada 19. februāris

Reciklēšana. Zīmuļu turētājs

 
Šajā reizē stāsts par reciklēšanu - zīmuļu turētājs no šūšanas procesam absolūti nepieciešamas lietas - diega. Diegs, kā zināms,  parasti uztīts uz cilindra. To tad arī izmantojam.
Krāsainos diegus pērku parastajās diegu spolītes, jo šujamajiem materiāliem izmantoju ļoti dažādu krāsu diegus, bieži mainās audumu krāsu nianses un, saskaņota auduma un diega krāsa, manuprāt, dod papildus kvalitāti gatavajam izstrādājumam.
Pamatā diegs ir uztīts papīra vai plastmasas cilindra. Papīrs, protams, ir labākais risinājums, jo pēc diega izlietošanas, pāri palikušo vidiņu var droši izmest - tas sadalās, neradot kaitējumu; ar plastmasas vidiņiem ir citādāk. Tāpēc es tos sāku krāt - ar domu kaut ko izveidot.
Kādu dienu meita pie galda skaitīja sakrātos cilindrus un likt tos cieši vienu pie otra - radās ideja par zīmuļu turētāju. Apsien ar lentu vai gumiju, pieliek kādu rotājumu un gatavs. Var arī salīmēt.
Labākais šim veidojumam - to var papildināt, kad vien atkal ir brīvs kārtējais diega cilindrs! 
! Jārēķinās, ka dažādu diegu cilindru augstums var nedaudz atšķirties.

 • Zīmuļu turētāju vēlams novietot uz atbilstoša lieluma kartona paliktnīša vai  trauciņa - piemēram,  kāda krāsaina šķīvīša - lai zīmuļu turētāju pārvietojot, tie nebirtu ārā. Apakšdaļu var arī aizlīmēt ar līmlentu vai karsto līmi.
 • Lielākiem bērniem varētu patikt tas, ka zīmuļu turētāju iespējams novietot arī neparasti - pie sienas, ar caurumiņiem pret zīmētāja darba vietu
 • Iesaistiet bērnu - piemēram, ar akrila krāsām nokrāsojiet cilindrus atbilstoši ievietojamā zīmuļa krāsām - katram rakstāmajam būs sava vieta.
Savukārt, lielos konusveida cilindrus ļoti ērti pārvērst eglītēs - mēs Ziemassvētkos uzmeistarojām dažas - aplīmējām ar audumu un papīru, pēc tam izrotājot ar spīgulīšiem un pogām, kā arī aplīmējām ar maziem čiekuriņiem.

3 komentāri:

 1. Lieliski! Es arī vienmēr domāju, ko darīt ar tiem viducīšiem...

  AtbildētDzēst
 2. Paldies! Turpinu krāt - varbūt vēl kāda doma radīsies!

  Par vidiņiem - galiņiem turpinot - sen atpakaļ, kad vārdu reciklēšana pie mums vēl nemaz nepazina, es Dobeles slimnīcā pie logiem aizkaru vietā redzēju neparastas virtenītes. Tās bija savērtas no baltiem, zilganiem un sarkaniem uzgalīšiem, kurus liek uz adatām (šļircēm).
  :)

  AtbildētDzēst