trešdiena, 2012. gada 5. septembris

Septembris ir klāt! Kā orkāns

Septembris ir klāt!

Mūsmājās ir pirmklasniece, kura pēc pirmās dienas saka, ka skolā ir bezgala garlaicīgi. Iespējams - jo cilvēciņam, kurš lasa un arī rēķina, svītriņu vilkšana dienas garumā nevar šķist aizraujoša. Bet mierinu ar domu, ka pirmās nedēļas būs iesildīšanās ar svītriņām un tad  - aiziet - gudrību jūrā!

Rudens pienāca tik ātri, arī pirmās šīs dienas ir traki skrejošas. Un kā jau vienmēr - ja jāskrien ātri un daudz, tad kaut kas brūk un jūk. Kā orkāns. Tā vakardien starp meitas nogādāšanu un paņemšanu no skolas bija jāpadara teju simts darbi un tad jādodas pie ārsta, bet, kad biju gandrīz klāt ... uz tilta pārplīst riepa.
Manuprāt, to zina jebkurš, ka ar tukšu riepu braukt nedrīkst, tomēr no tilta nobraucu un, malā nostājusies, gaidīju palīdzību.
Tā bija dumjākā stunda manā mūžā... mana mazā meita sāka brēk, jo viņas vecumā ir pilnīgi vienalga, kas notiek - lai tikai ir silti, puncis pilns un mamma līdzās. Lielā meita ik pa brīdim prasa vai mēs paspēsim pie daktera un man jau dun galva. Tā es stāvu ar plīsušu riepu, brēcošu bērnu uz rokām un papildus nelāgajai situācijai saņemu "sveicienus" no garāmbraucošajiem šoferiem - gan kulaku veidā, gan pī-pī, gan no fuck sērijas. Kāpēc cilvēkos ir tāds ļaunums...? Nekad neiedomātos gānīt kādu, kurš ir apstājies - un kaut ceļa vidū, jo dažreiz n-e-v-a-r tikt malā un acīmredzami ir vajadzīga palīdzība. To gan neviens neiedomājās piedāvāt...

Lai labi ripo septembrī!5 komentāri:

 1. Sveiciens pirmklasniecei! Mūsu mājā arī šogad- pirmais skolnieks :)
  Jā, kad paskatos dažu rītu, kā mašīnas brauc pa Torņkalna, Ojāra Vācieša u.c. ielām, rodas iespaids ka kāda daļa no tiem šoferiem nav normāli... Ceru, ka kāds tomēr palīdzēja atrisināt Tavas ķibeles ar mašīnu...

  AtbildētDzēst
 2. Sveicieni skolniecītei! gan jau viss ieies sliedēs un būs arī interesanti skolā!Jā, ar līdzjūtību un izpratni reizēm ir tā pašvaki mūsu tautai...

  AtbildētDzēst
 3. Veiksmīgu Jums jauno un pirmo mācību gadu! :)
  Arī mūsmājās ir pirmklasniece un, nemazāk svarīga, devītklasniece. :)
  Jā, skumji kļūst domājot par mūsu cilvēku ikdienu, raušanos un skriešanu. Tajā visā pazūd īstās cilvēku vērtības - laipnība, cieņa, līdzjūtība, izpalīdzēšana. Es, kārtējot reizi atbraucot no Vācijas, to tik ļoti izjūtu. Un? Ko daru es? Pamazām laboju pasauli sev apkārt - vienmēr veikalos sasveicinos ar pārdevējām, uzsmaidu, palīdzu utt.. Vismaz cenšos labo vairot sev apkārt. :)

  AtbildētDzēst
 4. Sveiciens arī jūsu mazajiem skolniekiem!!!
  Viss beidzās labi - riepu nomainījām, mājās tikām, pie ārsta - citā piegājienā.
  Piekrītu Sixspārnei - visu nepatīkamo pasaulē labot var tikai, sākot ar sevi! :)

  AtbildētDzēst
 5. Man arī jāparakstās zem Sixpārnes teiktā, ka tikai ar savu attieksmi var iziet sveikā cauri no šādām situācijām. Labi, ka jums viss beidzās labi, un lai nepamierinātie ļauži ar kulakiem utt. iet tālāk savās gaitās:)
  Un no sirds sveicu Tavu pirmklasnieci!

  AtbildētDzēst