pirmdiena, 2012. gada 10. septembris

Ķirbji 2012


Ķirbju raža ir novākta. Šajā gadā, līdzīgi kā iepriekšējā, neieguvu to, kas cerēts, jo ilgi bija salnas un daļa ķirbīšu pamatīgi apsala, pēc kā ilgi cīnījās - daži izdzīvoja, daži ne.
Kaut gan nav to ķirbju, kurus biju iecerējusi izaudzēt un nobaudīt, kopumā to ir pietiekami - atliek vien priecāties un ēst!


Un neiztikt arī bez interesantā...
Te stāstīju par pagājušajā gadā sprostā esošo ķirbi - šajā gadā gandrīz tajā pat vietā ir cits nebēdnis - šoreiz daudz lielāks, tāpēc, lai šo izņemtu, tika pārzāģēts dēlis.


Kā katru gadu - gaidu ķirbju izstādi Latvijas Dabas muzejā - oktobra beigās - došos kārtējos meklējumos pēc garšīgiem ķirbjiem un to sēklām - ar cerību, ka nākošajā gadā viss izdosies!

5 komentāri:

 1. Šogad mums bija pirmais ķirbju gads... vakar vēl tikai gāju caur lapām skaitīt.., cik ta beigu beigās būs..., it ne mirkli nedomāju, ka jau jānovāc... :))) Bet Jūsu raža ir varena.. un paldies par domu, ka jāiet uz muzeju pēc sēklām - tiem gardākajiem...

  AtbildētDzēst
 2. Mēs parasti novācam ne vēlāk kā 15.-20. septembrī, jo atkal pie vainas salnas - pavasaros tās ir pat jūnijā, tagad arī jau bijušas. Bet ķirbītim, ja miziņa vairs nav mīksta, atdalīšana no auga nekaitē - atstāj briest saulītē un viss labi!
  Šajā gadā jau nav daudz to ķirbju... bet vispār tie ir tādi radījumi, kurus pat, ja skaidri zini, ka neapēdīsi, tomēr gribas audzēt - viņos ir enerģija - to var saņemt gan tāpat paskatoties, gan noglaudot... par ēšanu nemaz nerunājot. Un vislabākā sajūta ir, kad to ir daudz un krāsas ir dažādas!
  :)

  AtbildētDzēst
 3. To kaudzi tavas peciņas gana samīļojušas būs:)))

  AtbildētDzēst