trešdiena, 2012. gada 18. jūlijs

Vitrāža

Gatavojamies pirmajam skolas gadam, tāpēc pēdējā laikā īpaši regulāri sanācis iegriezties grāmatnīcās. Valters un Rapa grāmatnīcā uzgājām lielākas un pavisam mazas plastmasas vitrāžas, gan pa vienai, gan komplektā pa divām, trim. Gatavs zīmējums, pašiem tikai jāizkrāso. Cik pamanīju, lielākā daļā zīmējumu domāti bērniem - lauviņas, rupucīši, zivtiņas un citi zvēri, auto, vilcieniņi.

Meitenēm iedevu akrila krāsas un tikām pie vitrāžiņas ar kolibri. Piemēram, guaša krāsas varētu viegli nomazgāt un zīmējumu vēlāk pārkrāsot citās krāsās, ja būtu tāda vēlēšanās. Daži vitrāžas laukumiņi ir ļoti maziņi, tāpēc nepieciešama ļoti smalka otiņa ar šauru galu. Kopumā darbiņš interesants, kas prasa lielu koncentrēšanos un uzmanību, vienlaikus tik lielā formātā, lai mazais cilvēks to pabeigtu vienā piegājienā un sagaidītu pielikšanu pie loga.:)

2 komentāri:

  1. Ļoti interesanti! Un cik tas maksā?

    AtbildētDzēst
  2. Vitrāža, kas bildē ar taurenīti, izmērā 13*17 cm un arī ovālā formiņa, kas apmēram tikpat liela, maksāja Ls 0,79. Komplektā pa divām laikam bija par Ls 1,19. Mazajām, kas varētu būt 6*5 cm lielas, cena laikam bija Ls 0,49 un tām bija komplekts pa trim iepakojumā. Apmēram tā.

    AtbildētDzēst