trešdiena, 2012. gada 20. jūnijs

FilcbumbasLielais filcēšanas bums laikam bija pirms kādiem pāris gadiem. Mani tas neinteresēja, kaut krāsainajām vilniņām Klippan saule veikaliņā, pērkot dziju, aci uzmetu.

Nu pēdējā reizē, kad biju veikalā, nopirku krāsaino jēlvilnas paciņu meitām, - lai pamēģina padarboties ar bumbiņu veidošanu. Kāpēc bumbiņas? Pirms dažiem gadiem, ka igauņi jau veikli darbojās ar šo rokdarbu veidu - filcēšanu, kādā viņu tirdziņā tikām pie košām bumbiņkrellēm. Tagad izlānojām tādas uztaisīt pašu spēkiem. Saprotams, ka parādīt kas un kā - biju apņēmusies es - kad pati savāktu informāciju par šo tehniku. :) Sagadījās, ka nepaguvu izpētīt darba procesu - aizlaidām uz laukiem, tikai paķerot līdzi vilniņas un filcēšanas adatiņu. Mēģināju, kā teikt - no galvas un vēlāk izrādījās, ka bumbiņas man sanāk tīri glītas - izmēģināju šā un tā, līdz nonācu līdz veidam kā salikt vilnu, lai bumbiņa glīti vienāda, bez redzamām velšanas grumbiņām.


Tā kopīgi padarbojāmies un mums ir maisiņš ar krāsainām bumbiņām - tagad tikai jāsaver krelles un gan jau kādu arī papildus izrotāsim ar pērlītēm vai ko citu.
Meitenēm patika bumbiņu ziepēšana - var riktīgi izziepēties - tā, ka putas pa gaisu! Un patika vilniņu "dzīt" šķidri austā vilnas audumā - šis darbiņš neprasa tik lielu precīzitāti mazajiem pirkstiņiem - var veidot brīvas formas zīmējumu plaknē - kociņus, puķītes, tauriņus.


Atzīšos - vilniņu pirksim vēl! ;)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru