trešdiena, 2012. gada 2. maijs

Jauna jaka par Ls 0,50

Šis ieraksts ir darbīgām rokām.
Savām meitenēm šuju ļoti daudz apģērbu - svārkus, kleitas, legingus, bikses, krekliņus, pidžamas un šogad  tapa arī pa pavasarīgam mētelim. Retāk, bet arī adu un tamborēju. Daru to tāpēc, ka man patīk lietas, kuras ir citādākas, tāpēc, ka man patīk veidot, tāpēc, ka meitenes pašas bieži vien piedāvā modeļus un novērtē manu darbu un tāpēc, ka ļoti bieži pie mums var nopirkt tikai lupatas (atvainojos), ne drēbes.

Nezinu pat kāpēc es iegāju Prima Vera apģērbu veikalā, kas pie cirka - visdrīzāk gribēju redzēt kas ir tie velkamie brīnumi, ko piedāvā par cenu zem Ls 5/gab. Jāatzīst, ka manai saprašanai tur nebija nekas atbilstošs par attiecīgo cenu, kas norādīta cenu zīmē, bet atklāju citu lietu - drēbes ar defektiem. Pārsvarā tie bija caurumi, plīsumi, kas dažāda lieluma - no viena noiruša valdziņa līdz visā garumā pārplīsušai bikšu starai.
Apģērbi bija tādā lielā grēdā un interesentiem tikai jārok un tie nebija mazums - es pie sevis nosmaidīju - nez, te visas racējas pašas mājās pāršuj un salabo? Medaļa viņām, ja tā - jo dažam labam caurumam jāpieliek visai radoša iztēle, lai defektu pārvērstu par efektu! :)

Nopirku meitai adītu bolero jaciņu ar garām piedurknēm par Ls 0,50. Defekts - sagriezta (pamatīgs robs) viena no piedurknēm - pats gals, kas sviķelī. Jau veikalā izdomāju, ka šo paņemšu, jo zinu kā apmēram 15 minūtēs novērsīšu defektu - bez adīšanas.

Tātad - lai jaka būtu velkama, nogriezu piedurknes - pusgaras. Apšuvu ar šujmašīnu, lai neirst, tad nolīdzināju rindiņas līdz vienādam līmenim un ar adatiņu atšuvu cilpiņas. Jaka gatava! Tagad atliek gaidīt kas notiks pēc mazgāšanas.

Bet vairs uz šo bodi neiešu - ziņkāri apmierināju, bet tas arī viss.

2 komentāri:

  1. Lieliski! Ja ir čaklas rokas, tad var arī jaku ar caurumiem iegādāties :) ... bet vispār tādu vajadzētu par 10 santīmiem tirgot... :(

    AtbildētDzēst
  2. Jā, šis bija viscaur eksperiments, jo kā minēju, es parasti šāda veida veikalos neiepērkos un pat neieskatos.
    Vēl interesē mazgāšana, tad redzēs vai tie 50santīmi attaisnojas, bet vispār - ļoti šaubos par materiāla kvalitāti. Man šķiet, ka pat otro roku veikalā var nopirkt drēbi par tikpat naudām un nekas nav jāšuj... bet nu šī vismaz *skaitās* jauna, ne lietota manta un tas daudziem cilvēkiem ir svarīgi, jo humpalas necieš.
    Bet, ja par naudisko vērtību - šitādus cauros dažviet humpalbodēs par velti atdod, pat 10 santīmi nav jāatdod. :)

    AtbildētDzēst