ceturtdiena, 2012. gada 5. aprīlis

Kāda kuram putnam ola?

Paldies par e-pastiem, kurus saņēmu par iepriekšējo ierakstu. Protams, ka turpināšu rakstīt, tikai nolaidīšu tvaiku. :)
Bloga pucēšanu atstāšu pēc svētkiem
, jo daži izteikuši vēlmi iemest aci manās Lieldienu tēmās vēl pirms olas laist katlā - prieks, ka kādam noder mans padoms!
Turpinu ar vienu mazu olu spēli - kāda kuram putnam ola? Bērni labprāt piedalīsies minēšanā, iepazīs putnus un to ligzdošanas paradumus - vecākiem gan jāsagatavojas atbildēt uz jautājumiem - par putna un olas lielumu, barību un tās ietekmi uz olas krāsu, ligzdošanas vietu, par to, ka daži putni pēc izšķilšanās čaumalu apēd, bet daži aiznes prom no ligzdas.
Es nokrāsoju četras papīra oliņas - gaišā - bezdelīgai, vanagam (interesanti, ka vanaga olai plankumi var būt vairākās krāsās, ne tikai brūni), zaļā - kādam aizjūras papagailim :) , zilā - strazdam, žagatai (tikai ar izteiktāk gareniem plankumiem), brūnā - ķīvītei.

Oliņas, noformētas kastītē, būs arī jauks svētku dekors.

2 komentāri:

 1. Nu re - super risinājums tai ūdens zīmei! Un tagad bildīti nenočiept! :)
  Protams, ka netaisi blogu ciet - paskaties uz to no tādas puses: tevi kopē! tātad tu esi kopēšanas vērta! Un, ja pat tas cilvēks kādu balvu kādā konkursā par to iegūs, tad labu tas viņam nenesīs! Galvenais, ka tu un tavi lasītāji zina, ka tā tava bilde!

  Man nesen bija incidens ( pat divi) kad Niklāva bildi mūsu oāzes piknikā daži čaļi bija ievietojuši savās galerijās draugos ( no sērijas - forša bērnība) . It kā jau galerijas pozitīvas un tā, bet tomēr - ir jāpastāv kaut kādai interneta pieklājībai... Bet es iekomentēju draugos viņiem zem bildes un šodien ieliku to bildi pati Pinterestā! sak` - spread the love! Lai pasaulei tiek! Iedvesma, prieks un skaistums! Uzreiz 30 pāri repinu bija un vismaz tur parādās bildes īstais avots!

  Un ir jau šādas epizodes ar bilžu piesavināšanos kaitinošas, bet tad ir jāuzelpo un jānomierinās un jāturpina ar pacelto karogu soļot uz priekšu!

  AtbildētDzēst
 2. Jā, šo jauko minēšanas nodarbi vēl var apvienot ar katra konkrētā putna dziesmas klausīšanos/minēšanu, tad pavisam lieliska darbošanās sanāk..

  AtbildētDzēst