otrdiena, 2012. gada 17. aprīlis

Bilžu aizsardzība pret kopēšanu

Jautājums par bilžu aizsardzību pret neatļautu to kopēšanu un uzdošanu par savu darbu joprojām aktuāls. Ne tikai man. Tālāk informācija, kuru atradu par šo tēmu no dažām interneta vietnēm - raksti un forumu diskusijas - minētas bilžu programmas, kopēšanas ne-iespējas, publicēšana.

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/110702-bilzu-aizsardziba/

http://datori.jautajums.lv/1342214

http://westseo.ru/3-sposoba-zashhity-izobrazhenij-ot-vorovstva/

http://www.photographer.ru/cult/practice/381.htm

http://softkey.info/reviews/review.php?ID=581&referer1=softkey_info&compid=1


http://javascript.about.com/library/blwater.htm 

http://javascript.about.com/library/blimgprot.htm

Secinājums: acīmredzot, ūdenszīme ir reālākā aizsardzība pret bilžu zagli, parasto. Tā gan it kā bojā bildi, tomēr arī ūdenszīmes var uzlikt dažādi. Un galu galā teksts, kas atrodas uz bildes, ir mazākais ļaunums - tā sajūta, ka no tevis ņemts neprasot, ir stipri, stirpi nelāga. Bet vēl skarbāk viss izvēršas, kad ņēmējam par to aizrādām - viņš spļauj sejā acis nepamirkšķinot - par to, ka nevajag publicēt, ja nevēlas dalīties; par to, ka nevajag žēlot citiem; par to, ka vajag padomāt par aizsardzību; par to, ka darba autora teksts - "pievienot saiti vai norādīt avotu" ir priekš kaķiem.
Tie, kas ņem, skaidri apzinās savu veikumu tajā brīdī un tas ir skumji.
Blogotājiem nav žēl, viņi ir vairāk vai mazāk atvērti pasaulei- tāpēc raksta, bildē, dalās ar idejām un paveikto. Bet, kā jebkurā citā vidē, arī virtuālajā pasaulē, cilvēkiem būtu jāievēro elementāru cieņu pret līdzcilvēku darbu.


3 komentāri:

 1. Tā nu ir! Paldies par informāciju, ļoti noderēja!

  AtbildētDzēst
 2. Paldies par šo rakstu. Pameklējos Internetā, kā tās ūdenszīmes var uzlikt, man nav Photoshopa datorā un citās programmās nevarēju atrast.

  šeit var uzlikt ūdenszīmes bildēm, bet jebkādām programmu instelēšanām datorā. Manuprāt, tīri labi.

  http://www.watermarktool.com

  AtbildētDzēst
 3. Paldies, Elīna, par adresi - es izmēģināju šo variantu! Es pagaidām zīmes lieku Picasā katrai bildei, jo gribu tās *piesegt*. Patīk, ka Picasā piedāvā caurspīdīgo variantu, jebkurā vietā un vienā bildē var ielikt pat vairākas zīmes, ja vien ir tāda vajadzība.

  AtbildētDzēst