trešdiena, 2012. gada 21. marts

Kuru bērnu grāmatu sagriezām vardēs

Šoreiz par kādu bērnu grāmatu, kuru sagriezām vardēs - R. Kiplings Ziņkārīgais Zilonēns.

Meitai šodien vārda diena, bet tā kā visas trīs jaunkundzes ir slimas, baļļuks izpaliks un kādu dāvanu saņēmām jau vakar. Grāmatu par ziņkārīgu zilonēnu, kuru ... visi sit! :O Zīmējumiem nav ne vainas, uz aizmugurējā vāka pieminēta atzinība par mākslinieces veidotajām ilustrācijām, bet pati pasaka!!! Īsumā stāsts - mazs ziņkārīgs zilonītis apkārtējiem jautā par to, ko vēlas uzzināt, bet tie atbildes vietā viņu sit, sper, per... mēs grāmatu nelasīsim un nepaturēsim - sagriezām tās krāsainās lapas, lai uztaisītu origami vardītes. Spēlējam varžu lēkšanas sacensības.

Mans ieteikums, kuru ievēroju vienmēr:
- grāmatnīcā jāiepērkas nesteidzīgi
- pērkot jebkuru grāmatu, arī bērnu - izlasiet tās anotāciju un noteikti
- izlasiet pa pāris teikumiem no dažādām vietām grāmatā
- sapratīsiet par ko iet runa vai jums patīk tās valoda, un vai neatklājas kādas vecumam vai pārliecībai neatbilstošas lietas - kā šajā gadījumā par fizisku vardarbību pret zilonīti.

4 komentāri:

 1. manam vīram uzdāvināja teorētiski bērnu grāmatu par kurmīti, kuram kāds uzkakāja uz galvas. Visu grāmatu viņš meklēja, kurš to izdarīja :D
  Un vienreiz gadījās grāmata ar smieklīgu nosaukumu - ''Lāča olas'' :D Protams, kamēr neatver un neizlasa, visu ko var padomāt :D

  AtbildētDzēst
 2. Mums ir grāmata par Lāča olām :D - labestīga un pamācoša! Ir vēl tāda otra par citu Lāča piedzīvojumu - par Bebra aizsprostu.

  AtbildētDzēst
 3. Paldies par ierakstu. Patiešām pirms pirkt grāmatas ir jāpievērš uzmanība saturam.Dažkārt skaistās ilustrācijas var novērst uzmanību no galvenā-satura.

  AtbildētDzēst
 4. Šo pasaku atceros no bērnības - bija TV uzvedums tāds.
  Nez.. kā vecākam liekas, galīgi garām, bet toreiz (mani vecāki nevienu no saviem bērniem nav pēruši vai citādi kā 'iekaustījuši') kaut kā normāli to uztvēru. Ikdienišķi.
  Varbūt tāpēc, ka apkārtējās mājās bija puikas vien, un tie gan mēdza bez ceremonijām 'ietekmes sfēras' dalīt šad un tad.

  AtbildētDzēst