pirmdiena, 2012. gada 23. janvāris

Krāsu un izmēru spēle no auduma

Šeit vienkārša, bet svarīga spēle mazajiem - krāsas un izmēri.
Izmantotas trīs pamata krāsas - dzeltenā, sarkanā, zilā un papildus zaļā krāsa.

Garāks - īsāks
kā tinamās lentas un platāks - šaurāks auduma četrstūri.

Katrai detaļai ir lipeklis, lai padarīto darbiņu nostiprinātu - piemēram, satītā lenta uzreiz neattinas, kas rada drošības sajūtu, ka tinamais darbiņš padarīts un nav bijis velts. :)

7 komentāri:

 1. KĀ viņu spēlē? saprotu, ka paredzēta mazam vecumam: 1-2 gadi?

  AtbildētDzēst
 2. Šo spēli veidoju pēc bērnudārza audzinātājas lūguma. Šī nav spēle ar kādiem noteikumiem, bet gan vairāk kā elementu komplekts. Pamata mērķis ir darboties ar rokām. Grupiņā, kurā ir 2-3gadīgi bērni, vairākiem nepieciešams darboties ar pirkstiņiem, tādējādi palīdzot attīstīt valodu, papildus tam tad arī krāsu apguve. Iespējams, ka audzinātājai ir vēl kas padomā!
  Izskatās, ka lielākiem bērniem, kuri krāsas jau pazīst, būtu interesanti darboties, liekot kopā pamata krāsas un tad atrast atbilstošu elementu krāsā, kāda izveidojas. Piemēram, zils + dzeltens = zaļš.

  AtbildētDzēst
 3. Baigi labs! Nošpikošu savam puisim ;)

  AtbildētDzēst
 4. nesapratu, doma vienkārši na haļav kaut ko lipināt? domāju, ka 2-3gadniekam ar šādu būtu garlaicīgi, nu, vismaz manējai..

  AtbildētDzēst
 5. Diemžēl ne visi bērni prot savam vecumam it kā vajadzīgās lietas - staigāt, runāt, zīmēt un citas - katrs ir atšķirīgs. B/d grupiņās ir 3gadīgi bērni, kuri nav redzējuši ūdenskrāsas vai palstilīnu, ir arī tādi, no kuru runas nevar saprast ne vārda... tāpēc arī šī spēle - kā Tu saki, na haļav - bet kādam tā ir ļoti vajadzīga!

  AtbildētDzēst
 6. paldies par paksaidrojumu! man ļoti ieinteresēja, jo ir salīdzinoši vienkārši uzšūt (par tiem gadiem jautāju, jo likās, ka tur varbūt kāda fīča, kā viņi jāsalipina kopā). varbūt es tādu pamēģināšu jaunākajam! :)

  AtbildētDzēst
 7. Jā, arī mūsu bērnu dārza audzinātāja ieteica uztamborēt/uzadīt tādas garas patievas lentes (kā attēlā), ko vajag ritināt kamolītī. Mērķis - trenēt pirkstus.

  AtbildētDzēst