ceturtdiena, 2011. gada 10. novembris

Cāļus skaita rudenī

Mūsu bērnudārzā šajā nedēļā vecākiem ir atvērto durvju dienas. Visu nedēļu šajā sakarā notiek dažādas aktivitātes. Tā kā šajā nedēļā ir Mārtiņdiena, vairākas darbošanās saistītas ar šiem latviešu svētkiem.
Pirmdien bērni ar vecākiem veidoja Mārtiņa gaiļus - no papīra, auduma, piena pakām un visa kā cita - ko nu katra grupiņa izdomājusi un kādi materiāli bijuši pieejami un atzīti par noderīgiem.
Mana ideja bija katras meitas grupai jau iepriekš izveidot gatavus karkasus, kurus apdarināt.

Mūsmājās tapa divi gaiļu karkasi - viens pamatīgs, speciāli metināts - paldies manam tētim!Uz šā pamata tika izveidots krāsainu salvešu gailis.

Otrs gaiļa karkass - veidots no plēves maisiem, kurā nedaudz iepildīts sintepons, izveidota gaiļa ķermeņa forma, kura nostiprināta ar līmlentas palīdzību. Cauri ķermenim izdurta resna metāla stieple kājām - galus nostiprinot dēlī. Šis gaiļa ķermenis tika apdarināts ar audumu un krāsainiem dzīpariem.

Manuprāt, šis ir ļoti latvisks gailis! :)Šodien bērnudārzā notiek Mārtiņdienas koncerts, kas iekļauj vēl vairākas aktivitātes un atrakcijas.
Tā kā tradicionāli no Mārtiņiem sākas ķekatās iešanas laiks, bērnudārzniekiem uz pasākumu ierašanās maskās - tā nu mana vecākā meita būs viens no svētku simboliem - gailis. Maska mums krājumā no pavasara, kad teātra izrādē tēlojām cālēnu.
Nu ko - cāļus skaita rudenī! :)
Papildinājums! Citas - lielu un mazu - gailīšu bildes:4 komentāri:

 1. Kas par gaiļiem ! Burvīgi veidojumi>

  AtbildētDzēst
 2. Ārpus kadra vēl daudzi skaisti! Ceru, ka izstāde vēl kādu brīdi būs un es varēšu sabildēt!

  AtbildētDzēst
 3. Tie tik ir gaiļi!!!:)abi tik krāsaini un vareni kā jau Mārtiņdienas gaiļiem piestāv būt.... Varens darbiņš padarīts, skatos un brīnos pa vairākiem lāgiem kā tas verējis uztapt uz drāšu karkasa:)

  AtbildētDzēst
 4. Skaisti, krāšņi Mārtiņdienas gaiļi!:))) Un "mazie cāļi" burvīgi! :)))

  AtbildētDzēst