sestdiena, 2011. gada 24. septembris

Burkānu ballīte (2011)

Nolēmām, ka šajā sestdienā dosimies uz Miķeldienas tirgu Doma laukumā un Burkānu festivālu (meitenes to visu nedēļu sauca par burkānu ballīti) Rātslaukumā. Tā arī darījām!

Īpašu pievērsām uzmanību tieši dārzeņiem - āboliem, cidonijām, kāpostiem un ķirbjiem - jo nu visa raža ir novākta un ir tik daudz labumu!

Apskatot visu tirdziņu, šķita, ka par maz tomēr bija dārzeņu un augļu piedāvājuma... Neatradu smiltsērkšķus - nez kāpēc gāju ar domu iegādāties tieši šīs ogas un to sulu?


Un kur bija āboli, āboli - ābolu kalni? Tos gan nebija plānots pirkt, jo pašiem ir pietiekami - tomēr Miķeldienas tirgus man asociējas tieši ar ābolu piekrautiem groziem un kastēm... un to smaržu, kas sajūtama visā tirgus vietā... tad tā vien kārojas kādu nopirkt un sulīgi iekosties, kaut paša dārzā gardu ābolīšu diezgan! :)


Toties pāris vietās bija skaistas sīpolu un ķiploku virtenes.Sēnes arī ir neatņemama rudens sastāvdaļa.Cilvēku bija daudz - visvairāk, protams, bija smaržīgo desiņu, gaļas un zivju izstrādājumu kārotāju!

Doma laukumā greznojās skaists veidojums, ko es sauktu par Rudens Ražas Egli.Burkānu festivāla skulptūras
Rātslaukumā bija tiešām neparastas - gailis izcili lepns!
Un kā Rolands uzposies! :)


Kur tad burkāni bez zaķiem un zaķi - bez burkāniem? Un redz, kur nokļuva tās divas mazās mājiņas, kuras no rīta aizveda pa mūsu ielu...


Kārumam mājās ēšanai ar pienu nopirkām īsti latvisku gardumu - sklandraušus. Man kaut kur ir recepte, bet pagaidām gan neesmu izmēģinājusi.

2 komentāri:

  1. Paldies tev par šo fotoreportāžu! Burkānu skulptūras vienkārši fantastiskas:)

    AtbildētDzēst
  2. Hmmm... un atgādinājums par tādu gardu un veselīgu našķi kā sklandu rausis ir to vērts! Paldies! Prieks, protams, arī uzmest aci izdarībām burkānsvētkos!

    AtbildētDzēst