ceturtdiena, 2011. gada 23. jūnijs

Jāņu rotas dārzā II. Dārza skulptūras no siena.

Vakar rakstīju par Jāņu rotam dārzā - ziedu ugunskuru un bundžiņu laternām.
Šodien - pašgatavotas dārza skulptūras no siena.

Kopējā noskaņa vasaras saulgriežos ir nemainīga - esam kopā ar dabu - tāpēc bez ziediem un meijām, vēl dārzā izvietojam siena/salmu zvērus. Tie ļoti patiks bērniem!

Šos dārza dekorus veidojam no salmiem /sažāvētas zāles, ar diegu satītus uz koka karkasa. Veidot skulptūriņas var pat no zaļas zāles - ja šī skultūriņa paredzēta ilgākam laikam, jārēķinās, ka pāris dienās zāle pažūs, sarausies un neturēsies kopā, tapēc jānotin īpaši cieši.
Ja mājās lopiņa, kam tiek vākts siens, nav - būs japastrādā īpaši šim gadījumam - zāle jānopļauj (vislabāk visā garumā, ne sasmalcināta) un dažas dienas jāpažāvē - tāda maza siena talka! Neliela pastrādāšana nenāks par sliktu arī bērniem, kas siena vākšanā nav piedalījušies - šobrīd vairāk aizraujošs piedzīvojums, kas manā bērnībā bija obligāts vasaras darbs - sad tad gan ar piedzīvojumiem!
No salmiem/sažāvētās zāles veidojam sev tīkamus zvērus vai cilvēciņus - lielums un izpildījums pēc katra iespējām - galvenais ir darboties! Gatavos darbiņus izvietojam dārzā un svinam saulgriežus!
Man šoreiz ar zvēriem negāja tik raiti kā vēlētos, jo jau nedēļu ik dienas pa brīdim lija - siens nežuva. Atliku veidošanu uz pēdējo brīdi - šodienu - no rīta pamatīgi lija un tad sākās ļoooti stiprs vējš. Tomēr divi zvēruļi tapa - kaza un govs, kas gan pārtapa par suni, jo nolaistā aste, likās, to padara baisi rāmu, pat skumīgu. Toties suns sanaca tīri jestrs! :)

Šajā gadā, meklējot kādus interesantus zvērus, uzgāju rakstu par sūnu zvēriem - Liepājas pusē. Mūsmājās līdz šim ir tapuši sūnu zaķi Lieldienu dārzam, bet šeit ir īsta māksla!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru