sestdiena, 2011. gada 26. marts

Gladiatora pica

Šoreiz par mūsmājās gatavotu picu. Dodu tai nosauku Gladiatora pica, jo tā ir krietni bieza un sātīga.
Par domu cept picu mājās nemaz īsti vairs neatceros - mūsu pirmā pica, iespējams, tapa pirms kādiem gadiem 8, kad dzīvojām Āgenskalnā. Vismaz manas atmiņas asociējas ar to, ka virtuvē ar ļoooti šķībo grīdu es rullēju picas mīklu! :)
Picas mīklas recepte ir ņemta no Tupperware preču kataloga 2009/2010 , kurā atrodamas arī vairākas receptes. Pagaidām šī mīklas recepte ir labākā no izmēģinātajām - gan daudzuma, gan garšas ziņā atbilstošākā picai.

Tātad - picas mīkla pavisam konkrēta:
20 g rauga (izmantoju presēto)
600 g miltu

200 ml silta ūdens

1ēd. karote olīveļļas

1tējk. sāls


Mīklai pieberam arī šķipsnu picu garšvielu.
No šīs mīklas mēs cepam trīs picas apm. 28 cm diametrā. Samīcīto mīklu uz 15 minūtēm patur ledusskapī un tad rullē. Ilgāk turēta/raudzēta mīkla uzrūgs un būs mīksta un bieza.
Tālāk viss ir tīra improvizācija - tas, ko un cik mēs vēlamies uz picas mīklas redzēt un nogaršot. Mīklu apsmērē ar mērcīti, kura sastāv no krējuma, majonēzes, sāls un ķiplokiem - šo produktu attiecības pēc garšas. Pie mērcītes izmantošanas picai nonācām kaut kā nejauši - šādu mērcīti izmantojam kā piedevu kartupeļiem, ķiploku vietā dažreiz liekot sālītās dilles. Mērcīte picu padara pikantāku un sulīgāku, bet to var nelikt uz visas picas pirms cepšanas, bet katrs uzsmērēt vai pamērcēt tajā jau gatavo picu.

Mūsu labākā kombinācija - desa, sēnes, tomāti, nedaudz sarīvēti, marinēti gurķi un virsū - siers. Asākai picai zem siera var uzlikt smalki sagrieztu, marinētu čilli piparu. Tad cepam gatavu.

Lai jums gladiatora izsalkums! :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru