svētdiena, 2011. gada 6. februāris

Manekena pamata apstrādāšana ar papīra masu

Mans pašdarinātais manekens top pa soļiem.

Tagad stāstīšu par papīra masas veidošanu un manekena aplikšanu ar to.

Jau no sākuma zināju, ka mans, no līmlentas veidotais, pašdarinātais manekens, tiks apdarināts ar pašas veidotu papīru - lai ir glīts un baudāms! :)
Ar papjē mašē nebiju darbojusies. Zināju tikai, ka jātaisa papīra masa kopā ar līmi. Internetā atradu receptes arī kādā latviešu blogā - Tikšanās vieta. Šis ir iedvesmojošs blogs - daudz no papīra veidotu lietu - gan interjeram, gan bērnu spēlēm.

Tad sākās mana darbošanās.

Papīrs. Jau kādu laiku biju krājusi lielveikalu reklāmas avīzes, tualetes un virutves dvieļu rullīšus un citus papīrus - tie jau kaitināja, bet gāju uz savu mērķi.
Manekens bija gatavs un gaidīja ierāmēšanu. Tad nu pa soļiem ķēros pie darba.

Mērcu papīru. Ieliku mērcēties sakrātos papīrus, saplēsu tos sīkāk. Avīzēm un citiem papīriem pieliku pusotru tualetes papīra rulli. Sākumā papīrus uz nakti mērcēju vannā, bet nākamā dienā nesanāca pieķerties vārīšanai, tāpēc visu saliku spainī un iznesu uz balkona.
Vāru papīra masu.
Pēc dienas ņēmu mērcēto papīru(man viss mirka 2 dienas), nolēju ūdeni, nedaudz pielēju tīru ūdeni (šis man likās lieks solis, jo varēja vārīt arī tajā pašā - neredzēju vajadzību pēc tīra ūdens). Vārīju apm. 30 minūtes. Skatījos, ka masa sanāk visai tumša, tāpēc, lai padarītu to gaišāku, pievienoju vēl vienu tualetes papīra rulli.Masas malšana. Tad savārīto papīra masu- nedaudz padzisušu - pa druskai liku virtuves kombainā un malu. Uhhh... tā masas krāsa ir ellīga! :) .
Veidojamās masas gatavošana. Pusei samaltās papīra masas(puse spaiņa) pieliku apmēram 1 l miltu klīsteri un 2 pudelītes PVA līmi. Visu samaisīju. Pēc brīža papīra masa sāka nedaudz suloties. Nolēmu, ka masa būs par šķidru, kaut tā sanāca visai bieza, tomēr piebēru vēl miltus.


Sāku likt masu ap manekenu. Liku no augšdaļas. Apakšdaļa tiks aplipināta pēc pilnīgas ķermeņa nožūšanas.
Lai gan sākumā šķita, ka vienā paņēmienā manekenu neaplikšu un būs jādarbojas pa posmiem, lēnu garu (apm. stundas laikā) apliku visu.


Tad noliku žāvēties pie radiatora.
Manekena aplipināšanai izmantoju gandrīz visu ar līmi sagatavoto masu - kā jau minēju - pusi spaiņa.
No atlikušās masas meitenes taisīja bļodiņas unViss žūst ļoti lēni. Lasīju, ka vajadzīga aptuveni nedēļa, lai darbiņš būtu pilnībā izžuvis.
Atkarībā no tā, kāda būs nožuvusī papīra masas krāsa, domāšu par manekena krāsošanu.

Te iepriekšējie raksti:
par manekena ideju -
http://strodesintija.blogspot.com/2010/12/manekens-pastaisits.html

un manekena pamata veidošanu-
http://strodesintija.blogspot.com/2011/02/mankena-pamata-veidosana.html

1 komentārs: