pirmdiena, 2010. gada 4. oktobris

Rasiņa


Šo gardumu laikam zina daudzi. Tā ir Rasiņa. Es to saucu par Olgas plātsmaizi, jo recepti dabūju no šāda vārda īpašnieces.
Kaut kā neatceros bērnībā šādu plātsmaizi ēdusi. Dažas meitenes saka, ka pat mājturības programmā esot bijusi. Man ar mājturību gāja vairāk kā labi, bet šo nudien neatceros.
Bet, to, ka tā ir Rasiņa, sapratu tikai, kad izcepu pati! :) Iepriekš biju ieklīdusi kādā forumā par ēdieniem - uzdūros lielām diskusijām kad un kā jāparādās rasas pilītēm. Toreiz nobrīnījos - par ko vispār iet runa?
Tad ciemojos pie draudzenes mammas Olgas, kurai bija brīnumgarda plātsmaize. Dabūju recepti. Izcepu tajā pašā dienā un man rasas pilītes parādījās drīz pēc atdzišanas.
Ja nu kāda vēl nav draugos ar šo recepti, tad te ielieku.

Plātsmaizītei ir četras kārtas.
1. kārta
200g sviests
2 olu dzeltenumi
2 glāzes miltu
2 ēd. karotes skābais krējums
Mīkstu sviestu samīca ar pārējām sastāvdaļām, izveidojušos masu izspaida pa pannu. Tas būs pamats.
2 .kārta
4 olu dzeltenumi
1 gl cukurs
2 ēd. karotes miltu
1 paciņa vanilīna cukurs
No šā visa samaisa drupačveidīgu, irdenu masu, vienmērīgi uzbirdina uz 1. kārtas.
3. kārta
Āboli (labāk skābeni) vai rabarberi. Ieteikumus - griezt smalki un likt pabiezā kārtā.
Liek cepškrāsnī 180 grādos uz apmēram 15 min vai kamēr āboli/rabarberi gatavi.
4.kārta
1 glāze cukurs
6 olu baltumi
Puto, līdz masa stingrās putās. Droši var mēģināt gāzt bļodu augšpēdus - ja masa nelīst, nekrīt ārā - ir labi. No šī trika parasti visi baidās! :)
Kad izcepušies āboli/rabarberi, plāti izņem no krāsns un ātri uzklāj olbaltuma masu (4. kārtu). Cep, līdz tās virskārta kļuvusi bēša. Var arī pataustīt - ja olbaltums elastīgs, ir gatavs. Pēc izņemšanas virskārta nedaudz sakrītas. Plātsmaizi vislabāk sagriezt jau atdzisušu, bet kurš to var sagaidīt! :)
Vēl - pamatrecepte esot domāta ar rabarberiem, tādēļ varbūt kādam cukurs liksies pārāk daudz. Bet ziemā, kad svaigo rabarberu nav un saldētavā nav krājumi ziemai, tad cepam ar āboliem. Skaidri zinu, ka ar lielveikala āboliem nesanāk - izcepoties, tie kļūst gumijaini . Vienīgais izņēmums - zaļi - dzeltenie ābolīši, ja nemados, sauc Jana Gold.

Labu apetīti!

1 komentārs: