ceturtdiena, 2010. gada 28. oktobris

Ķirbju izstāde Latvijas Dabas muzejā


Šodien biju uz gadskārtējo ķirbju izstādi Ķirbis Jūs veselībai!
Šajā gadā, šķiet, bija vairāk ķirbju un arī apmeklētāju. Manas meitiņas kārtīgi degustēja - nekautrīgi un bez pamudinājuma cienājās ar mazajiem ķirbju gabaliņiem - ķirbju pārdevēji brīnījās vien! :)
Šajā gadā nopirku vairāk sēklu kā pagājušajā. Lielo ķirbi šogad izaudzējām, nākamā gadā dažādosim šos enerģijas bumbulīšus. Plānoju nākamā gadā ievākt daudz kailsēklu ķirbju - tieši sēklu pēc. Vēl pirku saldus ķirbjus - turku medusķirbi un meloņķirbi - šie likās ļoti garšīgi. Mēs arī tagad nesmādējam vakaros vai pa dienu uzgrauzt gareno Tahitian no Butternut ķirbju grupas. Kad negribas ābolu, ņemam šo ķirbi!
Tagad, atbraucot mājās, atcerējos, ka pirkumu plānā bija vēl pāris šķirnes , bet nekas - priecāšos par tiem, kuri būs.
Jā, tagad domāju - ķirbji it kā atdzimst, bet laikam tādēļ, ka nu ir daudz dažādu škirņu. Mēs jau daudus gadus audzējam dažādus ķirbjus, tomēr nekad tie nav garšojuši tik labi! Lielajam, 62 kg ķirbim pāris brālīši, kuri bija uz pusi mazāki, ir savārīti dažādās marinādēs, bet svaigi ne visai garšīgi. Bet ir tik daudz garšīgo ķirbīšu! Nevajag baidīties! Piemēram, gareno ķirbīti Tahitian, riekstu ķirbi (man bija divi veidi - viens bija ar izteiktu garšu) un Austrālijas sviesta ķirbi, kas jau apēsts, gardi var ēst tāpat - un nekas no veselīgā labuma netiek savārīts, sacepts vai etiķī samērcēts.
Aāaa... un vēl šodien nopirku ķirbju sukādes - no dažādu šķirņu ķirbjiem gatavotas. Gardas! Mēģināšu tādas pagatavot majās. Ka tik nesanāk kā ar žāvētajām dzērvenēm ;D - nezinu vai priecāties vai skumt - jau visas vēderos - tā īsti nesažuva!

Un vēl - muzejā apskatāma skolēnu darbiņu izstāde - no PET pudelēm. Tik jaukas lietas no šīm grabošajām un piesārņojošajām šķidrumu glabātuvītēm! Žēl, ka fotoaparātu aizmirsu mājās - bija sikspārņi, spāres, zivis, suņi un...vēl un vēl un cūka - no lielās, 5l tilpuma, ūdens pudeles! Šī PET izstāde aplūkojama bez maksas!!!

2 komentāri:

  1. paldies par info! noteikti aiziešu

    AtbildētDzēst
  2. ļoti noderīga informācija par ķirbjiem. Līdz šim man bija tikai nojausma par to, ka noteikti ir daudz dažādu šķirņu, kas ir garšīgas zaļā veidā.

    AtbildētDzēst