ceturtdiena, 2010. gada 14. oktobris

Gatavošanās

Manā mājā un prātā notiek gatavošanās...
... dzērveņu žāvēšanai. Patreiz ledusskapī saldēju svētdien salasītās lielās dzērvenes - tas ir pirmais posms ceļā uz pašas gatavotām žāvētajām dzērvenēm. Pūdercukurā taisītās jau būs apēstas! :)

... ziemai. Izvilku mīļos, siltos ziemas zābakus - novērtēju, ka šogad vēl valkāšu - tie ir ērtākie un siltākie zābaciņi kādi man bijuši vismaz pēdējo piecu gadu laikā. Vēl pārskatīju savus ziemas dekoru krājumus. Ziemā svinam Ziemassvētkus. Adventes vainagu gan laikam šogad taisīšu. Pirms vairākiem gadiem, kad cītīgi darbojos ar floristiku, biju sataisījusi daudz dažādu Adventes laika vainadziņu un pagalīšu - ceru, ka tie godam rotāja pircēju mājas un sildīja sirdis!. Viens no tiem pāris gadus rotāja arī manas mājas, bet šajā gadā vēlos ko svaigu! Jau briest idejas!

... dāvināšanas drudzim (par to pateicamies augšminētajiem svētkiem), kas man dod iespējas izpaust savu radošo domu. Visu nedēļu cītīgi griežu audumus - un tā pamazām mani audumu gabali pārvēršas kājās, rokās, ausīs, astēs un rumpīšos, kleitās, biksēs un citās leļļu lietās.
Šovakar meitiņa palīdzēja sadalīt garās roku, kāju virtenes - viņu šādu mazie darbiņi ļoti iepriecina! Mani vēl vairāk - tiek cītīgi griezts, likts kastītēs un tad svinīgi, ar patiesu prieku seko paziņojums - viss padarīts!

Gatavošanās kaut kam noteikti saistīta ar gaidām. Un gaidīšanas laiks ir visa pamatā - saglabāsim sevī ilgāk tās ilgas, cerības, trīsas un prieku, ko tas sniedz!

3 komentāri:

  1. Ui, aizmirsu tev laikam pateikt lielum lielo paldiesu par info par tām dzērvenēm. Bet es tiešām domāju nākamo gadu, jo šogad mazīnie vēl sīciņi un tad traki jāplānojas lai kādu vezmammu sarunātu palīgā paauklēt, kamēr es pa dzērvenēm, tad kādu palīgā, kamēr visu sastrādā... Tiešām, ne šogad! Bet paldies, ka painformēji par šādu iespēju!!!!!

    AtbildētDzēst
  2. Viss kārtībā! Mēs savas tagad cītīgi ēdam, it īpaši ātri plok pūdercukurā taisītās. Turklāt pūdedrcukura padarīšana bija garšīgs pasākums - mazās bija tik priecīgas - mamma atļauj abām rokām krāmēties pa cukura kalnu! Uz doto brīdi liekas, ka vajadzētu aizbraukt vēl. Tas salasītais spainis būtu bijis tieši laikā! Nākamā reizē draugus saukšu līdzi - lai izbauda pasākumu!

    AtbildētDzēst
  3. jā, gatavošanās svētkiem, dāvanu ideju meklēšana un realizēšana reizēm ir pats skaistākais visā tajā laikā

    AtbildētDzēst