ceturtdiena, 2010. gada 21. oktobris

Dzērveņu gardumi

Pēc dzērveņu talkas ir pagājušas gandrīz divas nedēļas. Esmu sagatavojusi dažus veselīgo ogu našķus. Tiesa, kas tiesa - tie necerēti ātri plok un nākamam gadam jau ir plāns atkal braukt dzērveņu talkā.
Dzērveņu sula.
Tā kā mums ir daudz ķirbju, un labumu no tiem var iegūt, lietojot svaigā veidā, spiežam svaigo dārzeņu - augļu sulu. Pamatā sulai izmantoju burkānu, ābolu/bumbieri un ķirbi. Kopš atvedu dzērvenes, tad beru klāt kārtīgas pāris saujas. Garša ir lieliska!
Dzērvenes pūdercukurā
. Lai pūdercukurs turētos klāt, odziņas samitrina. Šis brīnumu šķidrums :) ir kartupeļu ciete ar ūdeni - kā ķīselim, tikai biezs. Ogas apviļā šajā klīsterī un ātri, kamēr nenotek masa - ber traukā ar pūdercukuru - tas aplīp apkārt, tad liek atsevišķā trauciņā nožūt. Var mitrināt arī vienkāršā cukura glazūrā - kā gatavo kūkām - pūdercukurs ar nedaudz citronu sulu - lai ir tekošs, bet biezs. Šādi iespējams panākt, ka cukura garoziņa ir biezāka. Šādi sagatavoju gan lielās, gan arī parastās purva dzērvenes. Visa sagatavotā bļoda (nebija nekāda mazā) jau apēsta. Vajadzētu braukt vēl vienā talkā jau šogad. :)


Žāvētas dzērvenes (sukādes). Sasald dzērvenes, tad dažas dienas cukuro. Žāvē cepeškrāsnī ne vairāk kā 40 grādos - lai ogās paliek viss veselīgais labums.
Ļoti viegli ir pārgriezt tikko no saldētavas izņemtas ogas (šobrīd, pēc vairākiem pieredzes gadiem, dzērvenes griežu uz pusēm jau pirms saldēšanas). Tad uzreiz pēc izņmešanas no saldētavas, pārbērtas ar cukuru un kārtīgi apmaisītas - liek ledusskapī, vēlams - traukā ar vāku. Ļoti lēni izūst cukurs un zemā temperatūra pēc saldēšanas "nokrīt" tikai nākošajā dienā.
Pēc dažam dienām uz nakti ogas saber sietā, lai notek biezais sīrups, no kura gatavojams gards padzēriens. No rīta lieku žāvēt ogas. Nācās vēl pagrābt ar karotīti jau sasilušās dzērveņu pusītes - jo mazā meita jau brokastīs lūdza gardās odzenītes! :) Odziņas vēl žāvējas...

1 komentārs: