ceturtdiena, 2010. gada 2. septembris

Cepti kabači sēkliņās

Esmu nolēmusi padalīties ar kādiem saviem šmorējumiem. Ēst gatavošana ir svarīga lieta - tomēr iesaku vadīties pēc principa ēst, lai dzīvotu, nevis otrādi!

Ir rudens un dārzi pilni visādu labumu un tos visus notiekti vajag izmantot.
Garšīgi ir sviestā cepti kabači un ķirbji. Tos pat izcept var dažādi - bez panējuma vai izmantot rīvmaizi/miltus, kā arī papildus apviļāt olā.
Man patīk veikals Gemoss, kurā bieži iegriežos pēc stikla glāzītēm - apgleznošanai. Šajā bodē tirgo arī dažādas pārtikas preces. Šoreiz mana izvēle krita uz sēkliņu maisījumu, jo jau sen vēlējos izmēģināt pašcepto maizīti no rudzu miltiem, klijām un sēkliņām. Maizīte iznāca nedaudz par cietu, to izlabošu nākamā reizē. Bet sēkliņas man nelika mieru!
Tā vienās pusdienās es sadomāju izcept iemīļotos kabačus - un izmantot sēkliņas! Recepte - smaisa miltus ar sēklām - apmēram 1:1, sakūlu olu. Nomizotu kabaci plānās šķēlēs apviļā olā, tad miltu- sēklu maisījumā. Liek cepties uz sakaras pannas - sviestā vislabāk garšo. Cep uz mazas liesmiņas. Sāli var pārkaisīt pāri vai sakult kopā ar olu - tad nepiemirstas pārkaisīt!
Un kad gatavi - ēda ar skābu krējumu un maizīti!
Eksperiments izdevās!
Nākamā reizē izmēģināšu ar ķirbi!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru